161 - 179 av 179
1...789 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 mars 2012

Klubbad för

CARTIER, brevkniv med klocka, 230 x 28 mm, Cal 690, Serie nr. 1467/2000, Ref nr. T1220163, quartz, platina finish, plexiglas, cert, december 2002, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1467/2000).

Utrop: 7 500 kr

GIANFRANCO LOTTI Portfölj i präglat läder, 40x30x5 cm

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

CHOPARD, Racing Rollerball, kulspetspenna, svart och palladium finish, ref 95013-0016, längd 14,5 cm, orginaletui.

2 100 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST Dupont, vitmetall, Ref nr. I5DC42, höjd 4,5 cm

Utrop: 650 kr

Accessoarer Pennor

CARTIER, kulspetspenna "Santos", förgylld metall, refnr 140910, Originaletui.

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

CARTIER, reservoarpenna, silver, delvis förgylld, serienr 113921, originaletui medföljer.

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, tändare, förgylld metall , US Re24163, höjd 6,5 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Pennor

SHEAFFER, reservoarpenna, rostfritt stål, i originaletui.

400 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, 2 st, reservoarpenna 344G, kolvfyllning, stift i 14K guld, kärv kolv, blyertspenna 372, med skador, båda i Scheafferetui, 1950-tal.

Utrop: 1 700 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, doublé, ref nr. 87777B, höjd 7 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 1 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, mått 11x16 mm vikt 7,8 g.

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, glas, hästhuvud färgen delvis täckt, diameter 15 mm, vikt 10,0 g.

Utrop: 350 kr

WIWEN NILSSON, manschettknappar, silver, monogram CGJ, vikt 14,3 g, 1958. (d)

Utrop: 2 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, troféer, engelska stämplar, vikt 9,6 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Övrigt

CIGARRSNOPPARE, 9K guld, stål, engelska stämplar, 4 cm i diameter, (ca 1,5 cm för cigarr), vikt 23,8 g.

Utrop: 1 400 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, reservoarpennor, 2 st, krom och grönt/svart, längd 14 cm.

Utrop: 450 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson, Varaflame Electronic, gulmetall, originalbox, ej funktionsgaranti.

Utrop: 300 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, 3 ST bordständare, modell Crown 2 st & Diana 1 st, silverpläterade samt vitmetall, höjd 5,5 & 6 cm. Ej funktionsgaranti.

Utrop: 800 kr

Accessoarer Tändare

RONSON, "Senator", stål och läder, höjd 6,5 cm. ej funktionsgaranti.

Utrop: 300 kr