Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 mars 2012
CARTIER, brevkniv med klocka, 230 x 28 mm, Cal 690, Serie nr. 1467/2000, Ref nr. T1220163, quartz, platina finish, plexiglas, cert, december 2002, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1467/2000).
Accessoarer Pennor
CHOPARD, Racing Rollerball, kulspetspenna, svart och palladium finish, ref 95013-0016, längd 14,5 cm, orginaletui.
Accessoarer Pennor
CARTIER, reservoarpenna, silver, delvis förgylld, serienr 113921, originaletui medföljer.
Accessoarer Tändare
DUNHILL, tändare, förgylld metall , US Re24163, höjd 6,5 cm, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Pennor
MONTBLANC, 2 st, reservoarpenna 344G, kolvfyllning, stift i 14K guld, kärv kolv, blyertspenna 372, med skador, båda i Scheafferetui, 1950-tal.
MANSCHETTKNAPPAR, sterling silver, glas, hästhuvud färgen delvis täckt, diameter 15 mm, vikt 10,0 g.
WIWEN NILSSON, manschettknappar, silver, monogram CGJ, vikt 14,3 g, 1958. (d)
Accessoarer Övrigt
CIGARRSNOPPARE, 9K guld, stål, engelska stämplar, 4 cm i diameter, (ca 1,5 cm för cigarr), vikt 23,8 g.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, Ronson, Varaflame Electronic, gulmetall, originalbox, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
RONSON, 3 ST bordständare, modell Crown 2 st & Diana 1 st, silverpläterade samt vitmetall, höjd 5,5 & 6 cm. Ej funktionsgaranti.