141 - 160 av 179
1...789 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 mars 2012

Klubbad för

GUCCI Askfat i vitt porslin med förgylld kant och Gucciemblem diameter 18 cm

250 kr

Utrop: 200 kr

GUCCI Askfat i vitt porslin med förgylld kant och Gucciemblem, diameter 18 cm

200 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Tändare

DUPONT, tändare, försilvrad R6GF10, höjd 6 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Pennor

Meisterstück 1441, reservoirpenna, sterling silver, förgylld metall, svart, stift i 18K guld/rodinerat guld, längd 14 cm, orginaletui, ytterkartong.

3 000 kr

Utrop: 1 800 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, blyertspenna i förgylld metall.

175 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, CROSS Reservoirpenn i för- kromad metall

300 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER, tändare, doublé, briljant ca 0,07 ct, ca TW(G)/VS, Ref nr 15386 V, höjd 7 cm, med rött Cartierfodral, ej funktionsgaranti.

Utrop: 5 000 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, filtspetspenna i förgylld metall.

200 kr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, 1960-tal, förgylld metall, ref BW9941, höjd 4,8 cm, fodral, nyckel och stift medföljer, ej funktionsgaranti.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT, tändare, förgylld metall, ref nr. 9UBZ92, höjd 5,5 cm, ej funktionsgaranti.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Övrigt

FÄLLKNIV, stål med kungavapen.

Utrop: 250 kr

Accessoarer Pennor

SCHEAFFER, 3 st, pennor reservoar, kulspets och blyertspenna, svart och metall.

400 kr

Utrop: 500 kr

Silver Etui

CIGARRETUI, silver, Danmarks Karta, rosa sten, P Hertz, träinsats, vikt 274,1 g.

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Pennor

SCHEAFFER, 3 ST, kulspets, blyerts, reservoarpenna, förkromad metall och borstat stål.

400 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Pennor

SCHEAFFER, 2 ST, kulspets, reservoarpenna, förgylld metall och svart.

Utrop: 500 kr

Silver Fat

ASKFAT, sterling silver, vikt 167,3 g, SEB, Rey Urban 1983.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

CIGARRSNOPPARE och TÄNDSTICKSASK, silver, A. Nilsson 1911, vikt 184,2 g.

Utrop: 1 500 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSNÅL, ALTON, 18K guld, gravyr tre kronor, längd 5,6 cm, vikt 3,8 g.

Utrop: 1 500 kr

Accessoarer Pennor

WATERMAN, reservoarpenna, brun lack, förgylld metall, originaletui.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

DUNHILL, tändare, doublé, Z6161, höjd 5,8 cm, röd kartong, ej funktionsgaranti.

375 kr

Utrop: 350 kr