Ring, 18K med stenar Ø18 6,4g
Utrop: 2 200 kr
Ring, 18K med stenar 2,7g
Utrop: 950 kr
Hänge, 18K 4,2g
Utrop: 1 400 kr
Parti guld, 18K skadat/graverat 35g
Utrop: 10 000 kr
Armband, 18K Bismarck 20,5cm 6,9g
Utrop: 2 000 kr
Ring, 18K med små diamanter 20xca 0,005ct singlecut, Ø17 3/4 lite skev skena 3,5g
Utrop: 1 000 kr
Halskedja, Singapore 44cm Hänge med sten 18K 5,4g
Utrop: 1 500 kr
Armringar, 6st mönstrade Ø 6cm 21K 64,1g
Utrop: 21 000 kr
Armband, 21K med myntliknande plattor skadat 49,6g
Utrop: 16 400 kr
Hänge, 21K 11,0g
Utrop: 3 600 kr
Örhänge, med skruvstoppers skevt stift 18K 0,6g
Utrop: 175 kr
Hänge, 21K (Öga) 2,1g
Utrop: 700 kr
Ringar, 3 Släta ringar graverade 18K Ø 17 3/4, 19 17,6g
Utrop: 4 900 kr
Klockkedja, 14K 53cm skador vid låset 17,7g
Utrop: 4 000 kr
Pärlcollier, Doserat pärlorna från 2,9mm-7mm med silverlås 56cm
Utrop: 550 kr
Vas, Kristallvas fiskgravyr, smärre repor Höjd 10,5cm
Utrop: 100 kr
Parti guld, 14K (2 ringar med sten) 39,7g
Utrop: 8 800 kr
Armband, 14K skadat lås 7,5g
Utrop: 1 700 kr
Parti guld, 18K skador gravyr 21,8g
Utrop: 6 100 kr
Armband, 18K Bismarck 19cm 6,4g
Utrop: 1 900 kr
Tisdag 20 dec 2011