Avslutad | Fashionabla – Lördag 21 januari 2012
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, La Rosee, Anne Gavarni, 100% siden, 90x90 cm, grå, mintgrön, rosa. Sjalen har några fläckar, något hål och vissa tråddragningar.
VÄSKA, MULBERRY, rostbrunt läder Orleans Chestnut, 26x16x14 cm. Visst slitage och färgskador på lädret.
VÄSKA, MULBERRY, svart präglat läder (Kongo), 23x17x9 cm, tillbehör axelrem. Obs! lilla modellen.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, mod. Beverly MM, monogram canvas, 32x18x10 cm, dustbag, kvitto från 9/5 2007 finns.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Christoffer Columbus, Carl Percevaux, 90x90 cm, 100 % jacquardsiden. Galeon (Fregattskepp), denna design tillverkades för att fira Christoffer Colombus upptäckt av Amerika. Hermès har slutat att tillverka sjalar i silkesjacquard då det blev för kostsamt.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Fleur de Lotus, Christia Vauzelles, 100 % siden, 90x90 cm, gråblå, gul, grå. Kantsömmarna är dåliga på vissa ställen, några fläckar.
VÄSKA, GUCCI, vintage 1980-tal, svart läder med gulmetal detaljer, rött skinnfode 23x19x8 cm, löstagbar axelrem, dustbag.
VÄSKA, CELINE, vintage 1970-tal, präglad skinnlack mörk marinblå, gulmetall detaljer, 20x15x6 cm, axelrem, dustbag.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, CELINE, vintage 1970-tal, brunt läder med gulmetall detaljer, bredd 4 cm, längd 75 cm.
VÄSKA, ERMANO SENS SERENA, vintage 1970-tal, mörk grön skinnlack, foder i marinblått skinn, mocka, 20x15x7 cm, axelrem gulmetallkedja.
VÄSKA, BEAUTYBOX, CHRISTIAN DIOR vintage, beige, brun tyg, brunt läder, 30x18x20 cm, visst slitage.
Accessoarer Nyckelringar
NYCKELHÅLLARE, CHRISTIAN DIOR, beige, brun tyg, läder, hållare för 4 st nycklar, 10x5 cm.