Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2012
RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter 0,15 ctv enlig gravyr, skador, stl 18 mm, vikt 5,3 g.
PÄRLCOLLIER, i form av kedja, sötvattenspärlor, lås i förgylld metall, längd ca 80 cm.
PÄRLCOLLIER, rosa platta sötvattenspärlor, treradigt, lås i silver, längd ca 40 cm.
COLLIER, barocka sötvattenspärlor, rosenkvarts, tvåradigt, lås i silver längd ca 80 cm.
RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter 0,06 ctv enligt gravyr, stl 16,75 mm, vikt 3 g.
Smycken Medaljong
MEDALJONG, silver, svart emalj, tre orientaliska halvpärlor, kedjans längd 50 cm, emaljskador.
SMYCKESET, 3 delar; brosch, ring, ett par örhängen, gul metall, granater, halvpärlor, skruv, ringskena förstorad med vit metall.