381 - 400 av 468
1...192021...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 januari 2012

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,11 ct, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 2,1 g, Göteborg 1969, slitna klor.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,07 ctv, stl 15,5 mm, vikt 1,8 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BRILJANT, 0,07 ct, ca TW(G)/VS, oinfattad.

400 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Övrigt

TEATERKIKARE, mässing, pärlemor, glas.

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, granater, längd ca 20,5 cm, vikt 18,9 g, P.Strömberg, 1832-1848, ihålig, mindre märken och skador.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, silver, rökkvarts, markasiter, onyx, 1 markasit saknas, längd 76 cm, vikt 30,6 g.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, silver, paste, längd 42 cm, vikt 18,2 g.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

RING, silver, vit syntetisk spinell, ändringsbar storlek, vikt 4 g, Finland 1999.

150 kr

Utrop: 175 kr

ARMRING, silver, vit syntetisk spinell, 6,2 x 5,4 cm, vikt 25,9 g, Finland 1995.

350 kr

Utrop: 375 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, syntetisk vit spinell, pansarlänk, kedjans längd 60 cm, vikt 24,3 g, Finland.

200 kr

Utrop: 225 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, vikt 15,2 g, längd 19,5 cm.

Utrop: 5 400 kr

ARMBAND, 18K guld, bismark, vikt 8,9 g, längd 19 cm, Stockholm 1968.

Utrop: 3 200 kr

ARMBAND, 18K guld, bismark, längd 19 cm, vikt 14,4 g, Malmö 1962.

Utrop: 5 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattens pärlor ca 4 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,50 ct. ovalt fasettslipad, förseglad box av IOG.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,69 ct, ovalt fasettslipad, förseglad i box av IOG.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, 3 safirer, slitna, nagg, 4 diamanter ca 0,12 ctv, 3 skadade, stl 17 mm, vikt 6,5 g, Malmö 1966.

Utrop: 2 600 kr

SKÅL, silver, rund, hamrad yta, vågbandsbård, "Sofiero", höjd 7,8 cm, diameter 13 cm, GAB 1990, vikt 239,4 g.

Utrop: 3 500 kr

SKÅLFAT, silver, dekor av midsommarfirande i hög relief, 16,5 x 14,8 cm, vikt 295,3 g, signerad Olle Ohlsson 1978.

Utrop: 4 900 kr

TEKANNA, silver, hamrad yta, bukig på fyra fötter, höjd 16,5 cm, längd 24 cm, vikt 344,1 g, Jugend, Tyskland ca 1920-tal.

Utrop: 3 800 kr