1381 - 1400 av 1 820
1...697071...91 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 november 2011

Klubbad för

Bestick, Prins Albert, silver 12st Knivar 210mm 12st Gafflar 177mm 12st Skedar 186mm Bordsbestick modell Olga

6 300 kr

Utrop: 4 600 kr

Bestick, Prins Albert, silver 12st Knivar 182mm 12st Gafflar 147mm Förrättsbestick modell Olga

3 100 kr

Utrop: 2 800 kr

Bestick, silver 12 Dessertskedar 167mm modell Prins Albert

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

Halskedja, Ankar 62cm i silver 102,5g

Utrop: 650 kr

Skedar, 4st Bordsskedar i utländskt silver längd 17,8cm

550 kr

Utrop: 500 kr

Bestick, 3 Bordsskedar 22cm, med monogram, 4 Gafflar 18,2cm med gravyr utländskt silver, skador,

850 kr

Utrop: 1 100 kr

Sked, 1 medicinsked i utländskt silver skador

200 kr

Utrop: 100 kr

Bestick, 4 Matgafflar 20,1cm, 6 kaffeskedar 13,5cm samtliga med monogram, utländskt silver

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Ring, silver 925/1000 med diamant ca0,02ct Ø 19 1/4 5,1g

100 kr

Utrop: 150 kr

Silverfat, löv, små skador 160,4g

850 kr

Utrop: 600 kr

Armband, i silver 925/1000 smärre repor Buddha to Buddha 128,1g

Utrop: 950 kr

Kaffeskedar, 2st i silver modell Chippendale längd 11,9cm smärre repor

Utrop: 150 kr

Bägare, liten bägare i silver 925/1000 höjd 5cm graverad 55,3g

Utrop: 350 kr

Brevkniv, i silver längd 21,6cm graverad 83,2g

450 kr

Utrop: 550 kr

Parti silver, gravyr, skador stenar 20,8g

100 kr

Utrop: 125 kr

Halskedja, 37,5cm Hänge i silver 4,2g

125 kr

Utrop: 50 kr

Knappar, ett par manschettknappar med svart sten, Finska & Svenska stämplar brv 15,1g

450 kr

Utrop: 100 kr

Hänge, i silver 925/1000 8,2g

100 kr

Utrop: 75 kr

Halskedja, 51cm Ormlänk i silver 925/1000 6,4g

50 kr

Utrop: 75 kr

Brosch, i silver 5,5g

150 kr

Utrop: 50 kr