61 - 80 av 474
1...345...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 maj 1998

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, "fantasi", vikt 48.1g. L=18.5 cm.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld med camé stl 15 mm.

525 kr

Utrop: 500 kr

CAMÉBROSCH, silver.

475 kr

Utrop: 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0.23 ct, W/VVS stl 17 mm.

Utrop: 2 200 kr

MATBETSTICK, metall med trä, 16 knivar, 22 gafflar, Alfr. Norrströii

700 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K med grön turmalin stl 17 1/2 mm.

400 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0.19 ct W/VVS skena defekt.

Utrop: 1 700 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 1 briljant samt 7 åttkantslipade diamanter stl 16 1/2 mm.

Utrop: 1 800 kr

FAT, silver, tyska stämplar, reliefmotiv.

500 kr

Utrop: 550 kr

SET GRANATSMYCKEN, förgylld metall, COLLIER, ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 4 delar. ca 1940.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

MOCKASKEDAR, 6 stycken, silver, ask

325 kr

Utrop: 400 kr

BÄGARE, silver, H= 8.3 cm

Utrop: 600 kr

LJUSSTAKE, silver

300 kr

Utrop: 350 kr

SÅSSLEV, silver med träskaft

600 kr

Utrop: 450 kr

MOCKASKEDAR, silver, MGAB, svenska.

375 kr

Utrop: 300 kr

SKEDAR, sockerströare, 3 delar, silver

Utrop: 300 kr

SÅSSLEV, silver, MGAB, svensk

350 kr

Utrop: 400 kr

SERVERINGSBESTICK, silver, MEMA

600 kr

Utrop: 500 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med onyx, stl 18 3/4 mm, vikt 7.0 g

500 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med vit sten, stl 19 1/4 mm, vikt 7.0 g

Utrop: 600 kr