1 - 20 av 474
123...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 maj 1998

Klubbad för

COLLIER, sötvattenspärlor, 8 rader

1 050 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, sötvattenspärlor, 3 rader, silver lås

700 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, sötvattenspärlor, gröna stenar, 12 rader

425 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, sötvattenspärlor, svarta stenar, 12 rader

450 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, 63 odl pärlor, 5.55-6.00mm, L= 38 cm, silver lås med odl pärla

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, 62 odl pärlor, 5.45-6.00mm, L=38 cm, silver lås med odl pärla

Utrop: 1 300 kr

BÄGARE, vidgande, silver förgylld inuti. Markström, Uppsala, 1940, H=10 cm, D=11 cm.

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKE, silver, Ceson 1983, H=9.5 cm.

Utrop: 400 kr

BÄGARE, silver, ABH, Stockholm, 1910, H=13 cm.

Utrop: 350 kr

LJUSSTAKE, silver, Ceson H=7 cm.

Utrop: 350 kr

BÄGARE, sfärisk, silver, gravyr, GAB H=14 cm.

Utrop: 450 kr

2 BÄGARE, silver TESI samt K Andersson.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld ,"kätting", vikt 94.3 g.L=62 cm.

RING, 18K guld med opaldublett, stl 17 1/2 mm.

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, silver med markasiter.

1 050 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld resp silver med mabepärlor.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

ETUI, silver med emalj, rysk.tidigt 1900-tal.

ETUI, förgylld, Estland ca 1930.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld / vitguld, "figaro", vikt 85.6 g. L=46 cm.

Utrop: 6 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, barocka med 2 avkortare.

Utrop: 650 kr