Avslutad | Klassiska – Lördag 30 maj 1998
Klubbad för
SAFIR ARMBAND 18K, guld vikt 12.5g med 10 ceylon safirer ca 5.0ct samt 10 brilj. totalt 0.06ct
SAFIR ARMBAND 18K, guld vikt 7.3g med 9 Ceylon safirer ca 3.5ct samt 8 diamanter ca 0.04ct
RING, platina, briljant 1.26 ct. svenska stämplar, ca. W/VVS, stl 17 1/2 mm vikt 15.0 g, 1950-tal.
ENSTENSRING 18K vitguld med gammalslipad diamant ca. 1.48 ct. CR-Top Cape/SI2, stl 17 3/4 mm