221 - 240 av 474
1...111213...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 maj 1998

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, "x-länk", vikt 22.9 g. L=21 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K guld "pansar", vikt 41.7 g. L=19 cm.

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 63 odl pärlor samt 19 koraller och förgyllder silver kulor

Utrop: 5 900 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 6.41 ct.

Utrop: 2 900 kr

RING, 14K guld samt silver, rosenstenar samt diamant, stl 17 3/4mm, en sten fattas

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark" vikt 37.2 g. L=19 cm.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

COLLIER, 18K guld doserad "Bismark", vikt 38.9 g. L=45 cm.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld med 18 rubiner ca. 1.62 ct. stl 15 3/4 mm, vikt 3.0 g

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld med 2 brilj. ca. 0.20 ct. W(H)/VVS-VS, safir ca. 0.40 ct., stl 15 1/2 mm

Utrop: 1 900 kr

RING, 14K guld med 18 brilj. ca. 0.80 ct. ca. brunaktiga/SI, stl 17 mm, en sten fattas,vikt 3.0 g.

Utrop: 2 600 kr

AFTONVÄSKA SAMT PORTMONNÄ, silver, safirer.

Utrop: 600 kr

VAS, silver, K Anderson, från 1927, graverad

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

SKÅL, silver, GAB, från 1929, graverad

1 250 kr

Utrop: 1 500 kr

SKÅL, silver, dansk, från 1917, Heimbürger

2 400 kr

Utrop: 2 300 kr

SKÅL, silver, dansk, från 1940-tal

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark" med 8 berlocker, vikt 22.7 g. L=18.5 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark", vikt 16.3 g. L=19.5 cm.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld med briljant ca 0.03 ct.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING SAMT BROSCH, 18K guld med pärlor. stl 17 3/4 mm.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld med biwapärlor, lås doublé.

Utrop: 450 kr