121 - 140 av 419
1...678...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2011

Klubbad för

CARTIER, Panthère, Ref nr. 1120, Boett nr. 605853UF, damur, 22 x 22 (30) mm, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk (2-radig), viklås, cert (ej ifyllt), ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 11 000 kr

HEUER, by Tag Heuer, Monza, Cal ETA 2894-2, Serie nr. 2962, Ref nr. CR2110, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert (ej komplett), ca 2000, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 284, Serie nr. 14029121, Boett nr. 7785 2, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1970.

3 100 kr

Utrop: 3 200 kr

TISSOT, T-Maya Trend, damur, 20,9 x 17,5 mm, Ref nr. T71.3.338.72, Boett nr. F648330, 18K guld, quartz, safriglas, pärlemorurtavla, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 2007.

Utrop: 2 600 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 21 x 19 mm, Ref nr. 600 L, Serie nr. 0001413, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2000.

Utrop: 2 000 kr

Klockor Panerai

FERRARI, Engineered by Officine Panerai, Granturismo, Chronometer, "Tachymeter", Cal OP XII (ETA 7753), Verk nr. 468769, Serie nr. F C214/600, Ref nr. FER 00013, Boett nr. F 6656/BB 1299316, kronograf, herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, gummiband, viklås, cert, juli 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

Klockor Panerai

FERRARI, GMT, Engineered by Officine Panerai, Granturismo 8 Days, Cal P.2002/2, Verk nr. 000539, Serie nr. F B135/500, Ref nr. FER 00012, Boett nr. F 6717/BB 1233865, herrur, 45 mm, stål, manuell, safirglas, datum, liten sekundvisare, dag/natt indikator, extra tidvisning, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 38 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 185021, herrur, 23,5 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas (skadat), skadad urtavla, skadad boett, ca 1987, metallänk ej original, box.

Utrop: 3 700 kr

Klockor Oris

ORIS, TT3, Day Date, herrur, 43,5 mm, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 26-81176, Ref nr. 635.7589.7067, Boett nr. 7589, titan, automatisk, safirglas, dag, datum, kolfiberurtavla, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 8.28.70-7587/7589, cert (ej komplett), ca april 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (2894-2), Serie nr. REQ8690, Ref nr. CW2113-0, kronograf, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, läderband, viklås, cert, 2007, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Precision, Air-King, Ref nr. 14000, Serie nr. E497627, Cal 3000, Verk nr. 4500989, Boett nr. 14000, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), defekt, delar saknas (balans, klove), gravyr, krona/ställaxel saknas, kronhals defekt, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 62510H-011/574 B, ca 1990.

9 100 kr

Utrop: 6 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 44 mm, savonett, Serie nr. 24841092, Boett nr. 106629, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1921.

3 500 kr

Utrop: 3 800 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33,5 mm, Ref nr. 4101.68, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 2009.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Ref nr. W1018755, Boett nr. 2743/728641NX, herrur, 24,5 x 24,5 (31) mm, stål/guld, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, maj 2011, box, ytterkartong.

18 200 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, damur, 23,5 mm, Cal 245, Serie nr. 17983366, Ref nr. OT 2692, Boett nr. 2692 61, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1961.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ACTUA, Genève, kronograf, herrur, 37 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, sekundräknarvisare saknas, bucklor, ca 1950.

Utrop: 2 800 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2531, Serie nr. 5908840, Boett nr. 131A407, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, liten sekundvisare, läderband, ca 1961.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 34,5 mm, Cal 12824, 084, Ref nr. 633 2045 65, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1965, box.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

TISSOT, Seastar Seven, damur, 22 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1975, box, ytterkartong.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 98021/05, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, gravyr, bucklor, ca 1935.

4 200 kr

Utrop: 4 500 kr