181 - 200 av 419
1...91011...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 december 2011

Klubbad för

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Worldmaster (50M/165FT), Ref nr. 54350.41.81, Boett nr. 54350, herrur, 36 x 36 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Worldmaster, Chronometer, Cal ETA 2824-2, Verk nr. 895, Ref nr. 53751.41.21, Boett nr. 53751, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, mars 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, Mariner (100/330FT), Ref nr. 80365.41.51, Boett nr. 8036, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 1 500 kr

TAG HEUER, Carrera, Cal 5 (ETA 2824-2), Serie nr. YY3707, Ref nr. WV211B, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA019-Y-K2/3102 Y, cert, december 2005, box, ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 32645617, Ref nr. BD 131.9021, Boett nr. 131.9021, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 550, Serie nr. 22204677, Boett nr. LL6287-1/891056, herrur, 34,5 mm, doublé (14K goldfilled), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

FICKUR, 52 mm, "M&F 1816", savonett, Boett nr. 85397, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1910, fickurskedja i gulmetall.

7 600 kr

Utrop: 5 900 kr

C. WALTHER, St Petersbourg, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 9838, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, eftermonterat monogram, bucklor, ca 1900.

8 800 kr

Utrop: 5 900 kr

W.M. GREENWOOD & SONS, Leeds & Huddersfield, fickur, 50 mm, boett nr. 612370, jaktur, ankarur, boett av Dennison, doublé (2 guldplattor på 10K på metall), urverk signerat Rolex, ca 1910.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Rockford Watch Co.

ROCKFORD, fickur, 55 mm, savonett, Serie nr. 379521, Boett nr. 2776122, doublé, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1895, fickurskedja i gulmetall.

Klockor Gant

GANT, Maritime, Yachting Timer (500m/1651ft), Volvo Ocean Race 2005-2006, "Tachymetre", Cal 5822, herrur, 45 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert (ej ifyllt), ca 2005, box, ytterkartong.

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, 18K guld, typ ärtlänk, längd 37,5 mm, totalvikt 22,5 gram.

6 600 kr

Utrop: 6 900 kr

must de CARTIER, Tank, Serie nr. 71908, Ref nr. 590005, herrur, 23,5 x 23,5 (30,5) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad boett, läderband, originalspänne, ca 1992.

Utrop: 4 500 kr

Klockor Hermès

HERMÉS, Paris, Clipper, Serie nr. 1791155, Ref nr. CO1.220, damur, 22 x 27 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, cert, oktober 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 6 900 kr

TAG HEUER, Formula 1, Alarm (200 METERS), Serie nr. ERX4330, Ref nr. WAC111A.BA0850, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. BA 0850-1-Y-N9, ca 2008.

Utrop: 3 700 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA FICKURFABRIK, fickur, 49,5 mm, Cal Export, Serie nr. 6006, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1896.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 45831 0, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1905.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

ZENITH, Captain, Chronometre, Cal 2532 PC, Serie nr. 5992828, Boett nr. 9709545, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

3 100 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic, Cal 565, Serie nr. 30308109, Ref nr. ST 166.0026, Boett nr. 166.026, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Officer, Cal 26,5 T3, Serie nr. 9587594, Ref nr. CK 2299, Boett nr. 10258642, herrur, 31 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1943.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr