Avslutad | Nyårs – Torsdag 29 december 2011
RING, 18K vitguld, briljant ca 0,54 ct, Fancy yellow/VVS, inverterad natural på rondist, 12 briljanter ca 0,08 ctv, ca CA-LB/VS, inneslutning når ytan, stl 17,5 + mm, vikt 2,8 g.
TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 5,4 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljanter ca 6,76 ctv, ca W-CA/SI-P, längd 18 cm, vikt 10,5 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 53 briljanter ca 5,20 ctv, ca TW-CR/SI-P, längd 18 cm, vikt 10,5 g.
RING, 18K vitguld, briljant 0,50 ct, River(E)/SI1 GIA report 2105211062, 18 briljanter ca 0,18 ctv, stl 17 + mm, vikt 2,8 g.
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade barocka akoya pärlor, längd 36 cm, design Rey Urban 1965.
RING, 18K guld, 5 briljanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, gravyr, H & Å 1983.
RING, 18K guld, akvamarin, 2 briljanter 0,02ctv enligt gravyr, 1 odlad pärla, stl 18 mm, vikt 3,5 g.
RING, platina, 3 mediumslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS, mittstenen skadad på rondisten + sidosten nagg, slitna fattningar, stl 17,75 , vikt 2,9 g, svensktillverkad 1938.