41 - 60 av 333
1234...17 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 16 maj 1998

Klubbad för

1 TAVLA, Robert Högfeldt, akvarell, 40*32cm.

7 400 kr

Utrop: 12 000 kr

1 TAVLA, Sven Lidberg, olja, 23*32cm.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

2 RINGAR, 1 HALSKEDJA, pansar, 36cm, vikt 9,1g.

Utrop: 750 kr

1 TAVLA, Bruno Liljefors, pastell, stämplad A`Tergo, 23*33cm.

3 300 kr

Utrop: 2 500 kr

1 ARMBAND, x-länk, vikt 33,1g.

2 200 kr

Utrop: 2 650 kr

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

1 HERRARMBANDSUR, Omega Constellation.

1 PAR SILVER LJUSSTAKAR, Sheffield, 1903, skada.

3 200 kr

Utrop: 2 200 kr

2 SILVER BÄGARE, 1 SOCKERSKÅL.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

6 GAFFLAR.

Utrop: 750 kr

1 ARMBAND, bismark, vikt 19,2g.

1 300 kr

Utrop: 1 550 kr

1 ARMBAND, skada, 1 RING, år 1852, vikt 4,3g.

350 kr

Utrop: 350 kr

1 ARMBAND, med äkta stenar ca 0,85ct samt rubiner, vikt 19,6g.

1 HÄNGE, med äkta sten ca 0,10ct, vikt 18,5g.

1 HÄNGE, med äkta stenar ca 0,50ct samt rubiner, vikt 10.6g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

1 TAVLA, Robert Högfeldt, akvarell, 27*39cm.

13 500 kr

Utrop: 10 000 kr

1 TAVLA, Peter Dahl, litografi, onumrerad, glas, skada.

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 PORSLINSVAS.

850 kr

Utrop: 1 200 kr

1 ARMBAND, fantasi, 1 HALSKEDJA, fantasi, 42cm, vikt 20.5g.

2 050 kr

Utrop: 1 650 kr

1 VÄGGPENDYL, Skandia Stockholm, 1 PAR EL LAMPETTER.

Utrop: 1 600 kr