1 - 20 av 333
123...17 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 16 maj 1998

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

Pantvaror Kamerautrustning

1 KAMERAHUS, Pentax ME, 1 MOTOR, Pentax, def. med OBJEKTIV Pentax 50MM 1:1,7, 1 OBJEKTIV, Expert 80-205MM 1:4,5.

1 SOCKERSKÅL, 1943, Edlunds Stockholm, 1 GRÄDDKANNA, Jöns Staverin Härnösand, 1814.

1 TAVLA, PG Thelander, olja 37*44.

Utrop: 3 000 kr

1 TAVLA, PG Thelander, litografi, E.A.

Utrop: 1 000 kr

1 TAVLA, PG Thelander, etsning, P.T.

Utrop: 800 kr

1 ARMBAND, x-länk, vikt 14.9g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

2 ARMBAND, skada, vikt 13.7g.

Utrop: 1 100 kr

1 DAMUR, 14K guld, skada, 1 RING, vikt 4.8g.

700 kr

Utrop: 700 kr

1 ARMRING, vitguld, vikt 11.6g.

750 kr

Utrop: 930 kr

Pantvaror Guld med äkta stenar

1 RING, med äkta stenar ca 1,30ct, vikt 9,1g.

6 800 kr

Utrop: 8 000 kr

1 RING, md äkta stenar ca 0,50ct samt safir, vikt 4,6g.

Utrop: 3 800 kr

1 FIOL, med stråke, i etui, Otto Gillis Sand, 1949.

1 100 kr

Utrop: 1 500 kr

1 HALSKEDJA, ankar länk, 50cm, vikt 23,0g.

Utrop: 1 850 kr

1 HALSKEDJA, venezia, 58cm, 1 ARMBAND, fiskben, vikt 16,0g, vikt 16,0g.

1 050 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

Pantvaror Övrigt

UTGÅTT.

1 DAMARMBANDSUR, Spera, 18K vitguld, total vikt 19,0g.

Utrop: 1 700 kr