Avslutad | Julklapps – Lördag 10 december 2011
KORG, silver, höjd 19,5/32 cm, fällbar hänkel, dekor i relief, vikt 455,2 g, Tyskland.
PAULA HAGERSKANS, hänge/kedja, "Pionblomma" sterlingsilver, kedjans längd 70 cm, vikt 20,8 g, ask medföljer.
DRAKENBERG SJÖLIN, smyckeset "Leaf", 2 delar, collier och örhängen, sterlingsilver, kedjans längd 42 cm, vikt 20,5 g. ask medföljer.
ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0.21 ctv, TW/VS, storlek 16,25 mm, vikt 10,0 g.
ARMBAND, 18K guld, 64 briljanter ca 1,00 ctv, ca River-TW/VVS, längd 16,5- 18 cm, vikt 15,4 g, stämplad Fred.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 21 briljanter ca 2,10 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,75 mm, vikt 3,9 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljanter ca 3,19 ctv, ca TW-TCR(G-I)/VS-SI, stift, vikt 4,5 g.
RING, 18K vitguld, marquiseslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VS2, IGI report F6A60718, 8 åttkantslipade diamanter, ca 0,05 ctv, stl 17,75 mm, vikt 3,1 g.
RING, 18K roséguld, ca 355 briljanter ca 5,00 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 13,6 g.
RING, 18K vitguld, ca 150 briljanter ca 2,30 ctv, ca W-TCR/VS, stl 17,25 mm, vikt 15,8 g.
RING, 18K vitguld, ca 150 briljanter ca 2,00 ctv, ca W-TCR/ VVS-VS, stl ca 18,5 mm, vikt 19,8 g.
RING, 18K vitguld, 10 briljanter ca 0,30 ctv, ca W/VS, navetteslipade smaragder, stl 17 mm, vikt 3,3 g.
OLE LYNGGAARD, ring 18K guld, "Love nr5", design Charlotte Lynggaard, storlek 19 mm, vikt 13,8 g.
Visa varaSmycken Ring
OLE LYNGGAARD, ring 18K, "Love nr5", design Charlotte Lynggaard, storlek 19 mm, vikt 13,8 g.
RING, 18K guld/vitguld/roséguld, briljanter ca 5,50 ctv, ca TW-TCR/VS, några stenar SI, stl ca 16,75 mm, vikt 12,1 g.
OLE LYNGGAARD, alliansring, 18K vitguld, matterad, 20 briljanter ca 0,40 ctv ca TW/VS, "Forever Love", design Charlotte Lynggaard, stl 16,25 mm, vikt 4,7 g, påse.
Visa varaSmycken Armband
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 80 prinsesslipade diamanter ca 3,50 ctv, ca G-H/SI, längd 18 cm, vikt 14,1 g, IGI mini cert.