Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 november 2011
Klubbad för
DIVERSE SILVER och agater, dosa silverpenna, hänge, emaljbroscher silvervikt ca 100.0 g
SILVERSKRIN, 3 st silverskrin filigranarbete, emalj, vikt 279,6 g förgyllda 3 st fyrkantiga skrin/askar filigranarbete silver förgyllt, totvikt ink emalj 279,6 g.
RING, 18K guld, cabochonslip rubin, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca W/SI, stl 18 mm, vikt 4,3 g.
RING, 18K guld, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 4,9 g.
Smycken Skjortknappar
SKJORTKNAPPAR MM, silver, 7 knappar och 3 st dräktsmycken, total vikt 22,9 g, diverse skador.