Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 september 2011
Klubbad för
RING, 18K vitguld, smaragd, skadad, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, 2 skadade, stl 16,25+ mm, vikt 4,1 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,17 ct, ca TW/VVS, stl 16,5 mm, sv stpl, vikt 2,1 g.
RING, 10K guld, 25 åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g, en sten skadad.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, venezia, åttkanstslipad diamant, längd 44 cm, vikt 3,7 g.
ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant, skada, emalj, emaljskada, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.
COLLIER, onyx, pärlemor, 2 imitationspärlor, lås i vitmetall, nagg, skador och trasiga stenar.