Avslutad | Pant – Tisdag 3 maj 2011
Herrur, Jacques Lemans Chronograf modell 1-1244, stål, quartz, datum, alarm, stållänk 21cm med box och extralänk
Fickur, i silver Longines, öppen modell, liten sekundvisare, plastglas, graverad, smyckad med blommotiv på baksida
Herrur, Epoch Stockholm "for Grand Hotel Stockholm" i stål, quartz, datum ,läderband 23cm i etui, bruksskick, repor på glas
Gitarr, akustisk nylonsträngad Cataluna modell SGN-C982 serienummer 904201778 med mjukt fodral, sprucket lock, skadad binding, fodralet slitet o skadat
Pantvaror Kamera
Digitalkamera, Kamerahus Nikon D300s serienummer 6079608 med kablar, manual, laddare i kartong, nyskick
Pantvaror Kamera
Objektiv, Nikon DX VR AF-S 18-105mm f 1:3.5-5.6G serienummer 33574487 med manual samt motljusskydd i kartong, nyskick
Pantvaror Elektronik
Mobiltelefon, Sony Ericsson Xperia X8 imie 012448006709478 med kablar, extra skal,headset, manualer i kartong
Figurin, Viktoria, höjd ca 14cm formgiven av Lisa Larson, Gustavsberg, från serien Sekelskifte, stengodslera
Smyckeset, Silver öppningsbar Armring Ø6cm och ring Ø18¼ med stenar, bruttovikt 63,7g
Kaffeservis, Rörstrand Ostindia 8 Koppar med fat 1 Sockerskål 1 Gräddkanna 8 Assietter