Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 31 mars 2011
CLAUDE VALENTINI, Millennium Sports, "Tachymeter", Boett nr. M 231044 JR, kronograf, herrur, 37,5 mm, doublé, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 1999, box.
CERTINA, damur, 21 mm, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1960, metallänk ej original, box.
Klocktillbehör Omega
ORIGINALLÄNK, till Omega herrur, 18K guld, bredd 18/16 mm, längd 132-139 mm, vikt 33,0 gram.
Klockor Dolce & Gabbana
D&G, Dolce & Gabbana, Time, damur, 18 x 31 mm, stål, quartz, mineralglas, boett med strass, läderband, originalspänne, ca 2007.
Klockor Boss
BOSS, Hugo Boss, Ref nr. HB.16.3.14.2010, Boett nr. 1.598.536, damur, 36 mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, ca 2010, box.
TISSOT, Ballade, Boett nr. C277/377C, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. C377-152/18, ca 1996.
Klockor Emporio Armani
EMPORIO ARMANI, Ref nr. AR-3110, damur, 16 x 26 mm, doublé, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, längd 162 mm, ca 2005.
LORUS, herrur, 36 mm, Boett nr. V733-9A10, stål, quartz, mineralglas (skadat), dag (defekt), datum, originallänk, viklås, ca 1990.
PIERRE BALMAIN, kronograf, herrur, 33 x 44 (53) mm, Ref nr. 5841, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2006.
TISSOT, Seastar, Boett nr. 40221, herrur, 34 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, defekt, läderband, ca 1980.
Klocktillbehör Rolex
ROLEX GALLERY, skriven av Giorgia E Guido Mondani, 231 sidor, engelska / italienska / franska / tyska / spanska, tryckt 2010.
Klocktillbehör Breitling
GUMMIBAND Ocean Racer, VIKLÅS, i stål, till Breitling, herrur, bredd 20/18 mm.
Klocktillbehör Breitling
GUMMIBAND/SPÄNNE, Diver II Pro, till Breitling herrur, bredd 20/18 mm, originalspänne i stål.
OMEGA, fickur, 53 mm, Serie nr. 4520734, Boett nr. 5679980, vitmetall ankargång, skadad urtavla, ca 1914.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4541181, Boett nr. 5963064, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, kedja gulmetall.
Klocktillbehör Omega
LÄDERBAND, 2 st. till Omega damur, svarta, bredd 8/6 mm, originalspännen, ca 1970-tal.
Klocktillbehör Omega
LÄDERBAND, 2 st. till Omega damur, svarta, bredd 10/8 mm, originalspännen, 1970-tal.