Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011
Klubbad för
RING, 14K vitguld, 3 safirer, nagg, 8 diamanter ca 0,05 ctv, 2 med små skador, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g.
TESKEDAR, 12 st i silver, ingraverat blommotiv på skaften, MEMA 1961, vikt 113g, originaletui.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 12 carréslipade blå safirer, 6 diamanter ca 0,07 ctv, stift, vikt 2,9 g.
KEDJA/HÄNGE, silver, månsten, längd 59 cm, vikt 22,2 g, Rolf Fridström, Stockholm 1961.
ARMBAND, silver, malakit (spricka i stenen), bredd 1,9 cm, vikt 44,6g Rolf Fridström, Stockholm 1964.