121 - 140 av 404
1...678...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 april 2011

Klubbad för

LITEN TAVLA, pietra dura, motiv med violinist, vissa skador, svart ram 20 x 12 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, krokar, vikt 3,7 g.

GEORG JENSEN, berlock, silver, "Fish dish", etui, ask.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade sötvattenspärlor ca 12,5X9 mm, stift, vikt 4,9 g.

325 kr

Utrop: 275 kr

9K guld, odlade sötvattenspärlor, ca 12,5X9 mm, stift, vikt 5,0 g.

Utrop: 275 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, turkoser, Kaplans, stift, vikt 5,7 g.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld, turkos, vikt 2,7 g.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, vitmetall, granater, 2 saknas, hänge med gömma, ögla i gulmetall, längd 44 cm, vikt 29 g.

2 100 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 2,8 - 6 mm, lås i silver, längd 48 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,58 ct, IOG certifikat, plomberad.

600 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Rubiner

600 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,69 ct, IOG certifikat, plomberad.

Utrop: 700 kr

DIAMANT, 0,70 ct, ca TCa(L)/P3, droppslipad.

Utrop: 1 700 kr

Silver Etui

CIGARETTETUI, silver, ivändigt förgylld, vikt 123 g, Hilliard & Thomason Birmingham 1900-01, samt TÄNDSTICKSASK, silver, Chester 1902-03.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5-6 mm, rökkvarts, lås i förgyllt silver, längd 45 cm.

225 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor ca 12-14 mm, odlade färgade sötvattenspärlor ca 8 mm, rökkvarts, längd 46 cm.

Utrop: 225 kr

COLLIER, ARMBAND, odlade sötvattenspärlor ca 4 mm resp. 6 mm, lås i silver, längd 42 resp. 20 cm.

550 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 4-5 mm, 7-8 mm, 4-radigt, lås i vitmetall, längd 46 cm.

350 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, off round, korall, lås i silver, längd ca 60 cm.

500 kr

Utrop: 550 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld, cabochonslipad ametist, orientaliska pärlor, för två rader, Atelier Ajour 1960-tal, vikt 3,9 g, pärlorna sitter skevt.

Utrop: 1 800 kr