381 - 400 av 1 369
1...192021...69 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 mars 2011

Klubbad för

Figurin, Lladro, Pojke med bok, höjd 22cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Royal Copenhagen, Kvinna som syr, höjd 23cm

400 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Lladro, Harlekinpojke med katt, höjd 27cm

500 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, B&G, Smed, höjd 30cm

475 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Lladro, Hundhuvud, höjd 20cm

850 kr

Utrop: 50 kr

Figuriner, 3 st B&G, Tre sjuka barn, höjd 12,5cm

225 kr

Utrop: 50 kr

Dekoration, Juldekoration från George Jensen 1990, Julkuvert i etui

275 kr

Utrop: 50 kr

Dekoration, Juldekoration från George Jensen 1992 Spurveskjul i etui

275 kr

Utrop: 50 kr

Dekoration, Julklocka från B&G i porslin 1983

125 kr

Utrop: 50 kr

Vas, B&G höjd 13cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, B&G, Mor och son, höjd 12cm

275 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Stengods Kase Höganäs, saltglaserad, höjd 14cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Royal Copehagen i porslin, genombruten kant, höjd 7cm

350 kr

Utrop: 50 kr

Flaska, Parfymflaska utan kork Orrefors signerad Eva Englund, höjd 8cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, med diamant ca1,20ct, tjock gördel, 14K Ø18 2,3g

22 000 kr

Utrop: 25 500 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, vitguld med smaragdslipad diamant ca 0,80ct, liten nagg vid infattning,18K Ø16 1/2 3g

Utrop: 17 400 kr

Pantvaror Övrigt

Diamant, briljantslipad ca 1,25ct, tydliga inneslutningar

Utrop: 26 500 kr

Halscollier, Bismarck med tre caméer, med röda stenar och pärlor, buckliga 18K 58cm 143,7g

Utrop: 33 000 kr

Halskedja, Pansar 18K 51cm 12,9g

Utrop: 3 400 kr

Hänge, 18K 2,1g

Utrop: 700 kr