Avslutad | Pant – Tisdag 8 februari 2011
Pantvaror Kamera
Objektiv, passande Hasselblad, Carl Zeiss Sonnar 4/150 snr 6651496 med motljusskydd, Bruksskick, gummigrepp löst
Pantvaror Kamera
Objektiv, passande Hasselblad, Carl Zeiss Distagon 1:2,8 f=50mm snr 6391346, saknar gummigrepp, Bruksskick
Pantvaror Kamera
Objektiv, passande Hasselblad Carl Zeiss Sonnar 5.6/250 snr 6564089 med ngt skadat motljusskydd, Bruksskick
Pantvaror Kamera
Mellanringar, passande Hasselblad 4st varav en med optik Carl Zeiss Mutar x2 snr 6928031, Bruksskick
Pantvaror Kamera
Objektiv, passande Hasselblad Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm snr 5667269, Bruksskick
Pantvaror Kamera
Väska, kameraväska Solidex med bärrem samt handtag, höjd 22cm, bredd 34cm, djup 21cm, Bruksskick
Pantvaror Glas, porslin
Båtskål, i kristall formgiven av Gunnar Cyrén, modell Sofiero, Orrefors. Höjd 13,5cm bredd 22,5cm, signerad Orrefors GC3934.53, repor på undersida
Ringar, 18K tvådelad ring vitguld/ rödguld diamanter 16xca 0,04ct samt 6xca 0,18ct Ø16¾ 12,2g