161 - 180 av 318
1...8910...16 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2011

Klubbad för

Accessoarer Glasögon

LORGNETTE, förgyllt silver, med hänganordning, längd 11 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Glasögon

LORGNETTE, silver, kedja i silver, modell ärtlänk, längd ca 132 cm.

650 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, silver, paste, längd 16 cm, säkerhetskedja, vikt 22 g.

Utrop: 450 kr

BROSCH/ÖRHÄNGEN, silver, brosch stämplad AMS, 1956, örhängen clips, vikt 15,6 g.

225 kr

Utrop: 150 kr

BROSCH, 18K guld, blå safir, 6 orientaliska halvpärlor, längd 3,4 cm, vikt 1,9 g, GD&Co, Malmö.

Utrop: 850 kr

TRATT, silver, 3,5 x 4 cm, vikt 7,7 g, Norrtälje 1890.

350 kr

Utrop: 250 kr

DOSA, silver, i form av hjärta, mönster i relief, skadat lock, vikt 34,6 g, H.Matthews, Birmingham, England 1897.

375 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, silver, ametister, peridoter, citriner och granater, längd 7,5 cm, vikt 18,4 g.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, silver, turmaliner, orange granater, rosenkvarts, längd 44 cm, vikt 31,2 g, etui.

Utrop: 2 900 kr

7 TENNSMYCKEN, 5 hängen med kedjor i vitmetall, 1 armband, 1 par manchettknappar.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K rodierat guld, "Huggies", matt finish, 2 diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS-SI, vikt 3,5 g.

1 800 kr

Utrop: 1 500 kr

ARMRING, sterling silver, 2 agater, Stenlya 1966, vikt 34,4 g.

1 500 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, PARKER 75 silver, med förgyllda detaljer.

Utrop: 850 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, DUPONT, tändare, försilvrad, 1L78Y80, med certifikat, i orginalkartong

1 000 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, DUNHILL tändare i förgylld met- all och lack, i orginal- ask, med certifikat.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, mässing, Skultuna nr 85 höjd ca 10 st, diameter 5,3 cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE,DUNHILL Tallboy, bordständare, Försilvrad, i orginal- kartong, 1970-tal.

800 kr

Utrop: 900 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE,DUPONT förgylld, 4127 AH, i orginalask,

500 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, PARKER, 75 silver med förgyllda detaljer.

Utrop: 850 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, DUPONT, förgylld, nr 280ACJ, för med certifikat och skinn gravyr

500 kr

Utrop: 600 kr