81 - 100 av 129
1...4567 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 mars 2011

Klubbad för

OMEGA, fickur, 50 mm, Serie nr. 6370030, Boett nr. 7152868, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

500 kr

Utrop: 550 kr

FICKUR, 50,5 mm, Boett nr. 30745, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, motiv, monogram, ca 1880.

250 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 49 mm, Nr. 7889, Boett nr. 64765, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

Utrop: 250 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 407937, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, motiv, ca 1880.

200 kr

Utrop: 250 kr

CORTÉBERT, fickur, 48,5 mm, Boett nr. 726503, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1970.

550 kr

Utrop: 350 kr

ROSKOPF, fickur, 56,5 mm, vitmetall, skadad urtavla, lokmotiv, ca 1910.

1 100 kr

Utrop: 250 kr

MOLNIJA, fickur, 50mm, Cal 3603, Serie nr. 413244, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv (lokomotiv), ca 1965.

275 kr

Utrop: 250 kr

2 st. fickur, vitmetall, defekta.

100 kr

Utrop: 150 kr

2 st. fickur, silver, defekta.

Utrop: 150 kr

3 st. fickur, silver, defekta.

350 kr

Utrop: 150 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2326449, Boett nr. 3074037 5895, silver, ankargång, defekt, ca 1910.

1 100 kr

Utrop: 600 kr

HAVILA, fickur, 50 mm, Cal 732OW, Boett nr. 004278, 7, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1910.

425 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 836183, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, boett signerad MGBM, ca 1930.

Utrop: 200 kr

Klockor Enicar

ENICAR, bordsur, 180 x 240 x 70 mm, trä / glas, quartz, urverk signerat Hermle 2100, 1970-tal.

Utrop: 350 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Cal 1246 TC, Serie nr. 3640087, Boett nr. 3549514, herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

850 kr

Utrop: 900 kr

ÖRNEN, herrur, 39 mm, Cal Dugena 4600 (1383), vitmetall, manuell, plexiglas, digital visning, skadad urtavla, datum, läderband, ca 1970.

700 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Cal 06 BH 595, Boett nr. 5426, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, lite sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, ca 1955.

1 300 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, damur, Cal 244, Serie nr. 14986561, Ref nr. CK 2655-13 SC 2668, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

475 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, 139 x 54 x 26 mm, ca 1970.

250 kr

Utrop: 275 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, 210 x 40 x 25 mm, ca 1970.

200 kr

Utrop: 225 kr