61 - 80 av 129
1...345...7 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 mars 2011

Klubbad för

Klockor Zodiac

ZODIAC, herrur, 30,5 x 30,5 (36,5) mm, Cal 52, Ref nr. 522.040, Boett nr. 1698989, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

375 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Omega

OMEGALÄNK, 18K guld, Nr 11 1008, längd 154 mm, vikt 39 gram.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, mormorsur, 35,5 mm, Serie nr. 5292010, Boett nr. 6106538, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1920, etui (skadat, ca 1975).

400 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Golden Elipse, klackring, 18K vitguld, blått guld/safirglas, skadad, stl 20,5, vikt 33,3 g, ca 1977.

Utrop: 12 000 kr

Klocktillbehör Verktyg

ELMA, Multiscript, testmaskin för gångresultat av armbandsur och fickur, ingen funktionsgaranti, skickas ej.

800 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, Seamaster Classic, Cal 1337, Serie nr. 44654118, Ref nr. 196.0218, Boett nr. 196.0218/396.0921, herrur, 34,5 x 34,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt ställsystem, läderband, ca 1981.

800 kr

Utrop: 850 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSVERK, defekta, 1 monterat i träfodral, ankargång, nyckeldragare, 1 signerat Vulliamy London xox, nyckeldragare.

1 300 kr

Utrop: 200 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 280, Serie nr. 11531089, Boett nr. 6884-11/48, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

Utrop: 950 kr

MARVIN, fickur, 45 mm, frackur, Boett nr. 810051, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1930..

550 kr

Utrop: 350 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 1541107, Boett nr. 2653687, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, nieolloarbete, bucklor, ca 1915, läderpåse.

600 kr

Utrop: 800 kr

OMEGA, damur, 19,5 mm, Cal 244, Serie nr. 13435700, Boett nr. 11245630 2683, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

900 kr

Utrop: 950 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, Serie nr. 5259799, Boett nr. 10375263, doublé, ankargång, skadad, urtavla, boett ej signerad, monogram, bygel saknas, ca 1918.

750 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Enicar

ENICAR, MRO Star Jewels, Cal A-R 165c, Ref nr. 165-54-17, Boett nr. 2334, herrur, 37 mm, doublé, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

200 kr

Utrop: 250 kr

MORA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4813451, Boett nr. 5554479, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, boett signerad Louis Brandt & Frére S.A. ca 1920.

400 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster, Diver´s (200M), Aqualand, nr. GN-4-S, Ref nr. 3740-E70006, Serie nr. 470089, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, djupmätare, gummiband, ca 1997.

800 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 565, Serie nr. 27560707, Ref nr. MD 166.0041, Boett nr. 166.041, herrur, 34,5 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, defekt, läderband, ca 1968.

700 kr

Utrop: 325 kr

FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 402-42, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.

100 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 50,5 mm, Boett nr. 1132045, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

100 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 48 mm, Boett nr. 124541, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1925.

100 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 52,5 mm, Boett nr. 214999, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1910.

Utrop: 150 kr