Avslutad | Moderna – Lördag 15 januari 2011
WIWEN NILSSON, armband, silver, ring- och stavlänk, signerad Wiwen Nilsson, stämplad "AN", längd 19 cm, stavarnas längd 1 cm, 1965. (d)
Silver Fat
LITET FAT, silver (925/1000), 10,8 x 10,8 cm, vikt 179,6 g, SE-bankens symbol på undersidan, REY URBAN, 1986.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, stopp 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,72 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 1,2 g.
BVLGARI, ring, 18K vitguld, prinsesslipade topaser, B.ZERO1, Ref.AN852562, 1-band ring, stl 16,75 (52), defekt. Ringen är ihopsatt med en förskjutning.
RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,41 ct TW/VS enligt gravyr, Thomas Johansson Norrköping 1999, stl 16 mm, vikt 11,4 g, gravyr.
ÖRHÄNGEN, 2 par, silver, vikt 5,9 g, skruvmekanism, 1 par stämplat Saarela Arvo 1958.