Snapsglas, 1st Gunnar Cyréns Nobelservis Djävul Orrefors höjd ca 16cm
Utrop: 250 kr
Collier, vitguld med diamanter 168xca.0,01ct 18K 42,5cm 40,4g, små skador på länk
Utrop: 12 200 kr
Ring, vitguld med diamant 1xca.0,25ct 18K Ø19 2,6g
Utrop: 3 200 kr
Parti guld, skadat, graverat, 18K 29g
Utrop: 7 100 kr
Halskedja, Pansar 18K 41cm 2,4g
Utrop: 600 kr
Parti guld, skadat, graverat, 18K 18,3g
Utrop: 4 400 kr
Plaketter, 2st, minst 18K, med ägarbevis och certificate, med en box, 12g
Utrop: 3 400 kr
Parti guld, defekt, minst 18K 44,6g
Utrop: 11 000 kr
Armring, öppningsbar, små bucklor, saknar säkerhetskedja, 14K Ø6cm 14,9g
Utrop: 2 700 kr
Parti guld, skadat, 18K 13,6g
Utrop: 3 300 kr
Armband, X-länk 18K 18,5cm 12,8g
Halssmycke, tvåfärgat, 18K 46,5cm 41,4g
Utrop: 10 200 kr
Ring, med diamanter 15xca.0,01ct-0,05ct, 18K Ø17 10,2g, design Engelbert
Utrop: 4 200 kr
Örhängen, ett par med diamanter 2xca.0,05ct 32xca.0,03ct, 18K 9,4g
Utrop: 4 000 kr
Ring, med stenar och diamanter 10xca.0,04ct, 18K Ø17½ 9g
Utrop: 3 000 kr
Örhängen, ett par med sten och diamanter 20xca.0,04ct, 18K 13,3g
Utrop: 5 200 kr
Armband, med stenar, små skador, 14K 19cm 20,8g
Utrop: 3 800 kr
Örhängen, ett par med diamanter 4xca.0,04ct 14K 3,9g
Utrop: 950 kr
Parti guld, graverat, 18K 6,9g
Utrop: 1 700 kr
Tisdag 14 dec 2010