521 - 540 av 612
1...262728...31 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 11 december 2010

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, 35 briljanter ca 1,00 ctv, ca W/P, längd 50 cm, vikt 7,1 g.

Utrop: 7 300 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vitguld vikt 1,0 g 2 diamanter 0,02 ctv

325 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vitguld vikt 4,7 g smaragder

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, lås 18K guld, i form av en golfboll, dobbar, för en rad, längd ca 42 cm, trätt utan knutar, Per Borup design.

Utrop: 3 200 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld/vitguld, i form av en fjäril, Per Borup design, dobbar, för en rad, vikt 8,6 g.

Utrop: 4 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ovala, grön/grå, lås 18K vitguld/guld, i form av två hjärtan, 2 briljanter ca 0,02ctv, dobbar, för en rad, längd ca 45 cm, trätt utan knutar, Per Borup design.

Utrop: 6 900 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vitguld 2- radigt vikt 3,3 g odlad pärla

Utrop: 1 100 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vitguld vikt 2,3 g dubbelsidigt 2 diamantwer 0.02 ctv

Utrop: 900 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vitguld vikt 1,5 g odlad pärla

Utrop: 600 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K, vikt 4,9 g smaragder

Utrop: 1 800 kr

Smycken Lås

KEDJA, sterlingsilver, vikt 6,6 g längd 40 cm

Utrop: 100 kr

Smycken Lås

KEDJA, sterling silver vikt 7,6 g guldförgylld längd 80 cm

Utrop: 200 kr

Smycken Lås

KEDJA, sterling silver vikt 75,5 g längd 60 cm

600 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Glasögon

GLASÖGON, 2 par, etuier, liten skada.

Utrop: 225 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, safir, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, 3 skadade, stl 17,5+ mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, bergskristall, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 1 000 kr

TEATERKIKARE, gulmetall, pärlemor, etui.

550 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljant ca 1,00 ct, ca TCa(K-L)/VS2, 6 briljaner ca 0,18 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 21,3 g.

Utrop: 26 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, odlade sötvattenspärloor, ca 12,5-13,0 mm, 18K guld/vitguld, 2 briljanter ca 0,16 ctv, ca W/VS, vikt 5,6 g, krokar.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 gammalslipade diamanter ca 2,60 ctv, ca Cape(M)/SI1, skador på rondistkanterna, vikt 1,9 g, stift.

32 000 kr

Utrop: 23 000 kr