Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2010
Klubbad för
SKULPTUR, sterling silver, engelska stämplar, föreställer en ekorre, höjd 6 cm, vikt 51,0 g.
Accessoarer Pennor
PENNA, PARKER, reservoar, pump, delvis transparent celluloid, skadad spets, ca 30-40-tal, 13,5 cm.
COLLIER, sterling silver, 5 rökkvarts i varierande slipningar, längd 48 cm, vikt 47,9 g.
Visa varaUtgått
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, hjärta med ca 143 briljanter ca 1,00 ctv, ca W/SI-P, svaga fattningar, längd 44 cm, vikt 13,9 g.
Visa varaSmycken Ring
RING, 18K guld, ca 30 briljanter ca 0,55 ctv, en skadad, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 2,9 g.
SKULPTUR, sterling silver, engelska stämplar, i form av en groda, höjd 3 cm, vikt 43,5 g.