81 - 100 av 296
1...456...15 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 september 2010

Klubbad för

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, herrur, 30 x 30 mm, Ref nr. 9027, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 1990.

Utrop: 900 kr

Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre

BOX, till Jaeger Le-Coultre armbandsur, brun, 138 x 50 x 28 mm, 1950-tal.

950 kr

Utrop: 450 kr

JUWEL, fickur, 41,5 mm, Cal Unitas 6497, Boett nr. 5925 / 0028, gulmetall, ankargång, ca 1970.

700 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 261942, silver, ankargång, skadad urtavla, går ej, motiv (riksvapnet), bucklor, ca 1900.

275 kr

Utrop: 300 kr

CAESAR, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1192145, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

325 kr

Utrop: 300 kr

SEELAND, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 4202, Boett nr. 76694, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1920.

Utrop: 350 kr

AERO WATCH, Neuchatel, fickur, 50 mm, Cal ETA 6497, Boett nr. 10560, silver, ankargång, ca 1970.

800 kr

Utrop: 400 kr

TISSOT, herrur, 24,3 x 25 (31,5) mm, Cal 2141, Serie nr. 19451748, Boett nr. 10900, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, läderband, ca 1975.

650 kr

Utrop: 375 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 34 mm, Cal 3000, Serie nr. 1095169, Boett nr. 905/1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1957.

900 kr

Utrop: 750 kr

MASSIS, Antimagnetic, "Telemetre", kronograf, herrur, 38 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1950.

475 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 37 mm, Boett nr. 18004, 14K guld, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1860, nyckel.

1 100 kr

Utrop: 950 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALLÄNK, till Omega Seamaster, herrur, stål, viklås, Ref nr 1455/448/2, defekt.

Utrop: 350 kr

OMEGA, Genève, Cal 620, Serie nr. 33907694, Ref nr. BA 511.122, Boett nr. 511.122, damur, 19,5 mm, 18K guld, manuell, safirglas, defekt, ca 1971.

950 kr

Utrop: 950 kr

Klocktillbehör Tissot

UPPDRAGSBOX, till Tissot T-Race automatic (Moto GP 2008), för en klocka, plast, drivs med nätkabel, skadat visir, instruktionspapper, påse, box, ytterkartong.

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 54,5 mm, Serie nr. 14881907, Boett nr. 1362528, doublé, ankargång, 7 stenar, skadad urtavla, ca 1909.

700 kr

Utrop: 800 kr

POLJOT, herrur, 34 mm, Ref nr. 2609, Serie nr. 5416680, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1970.

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2253320, Ref nr. 6326, Boett nr. 3038240, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

1 000 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Fickur

FODRAL, till fickur, vitmetall

100 kr

Utrop: 125 kr

DUEBER, Hampden, fickur, 43 mm, Cal 307, Serie nr. 3779471, Boett nr. 11598560, vitguldsdoublé (10K goldfilled), ankargång, skadad urtavla, ca 1910, fickurkedja i doublé.

Utrop: 700 kr

POLSTJERNAN, fickur, 47 mm, Boett nr. 7554-4, silver, cylindergång, motiv, ca 1890.

500 kr

Utrop: 350 kr