Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 30 september 2010
Klockor Sector
SECTOR, ADV 6500, Perpetual date, Ref nr. 1853938025, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas (skadat), timer, defekt krona + axel, originallänk, viklås, ca 1999.
LONGINES, Conquest, VHP, Serie nr. 24899063, herrur, titan/doublé, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad länk, viklås, ca 1995.
Klockor Michel Herbelin
MICHEL HERBELIN, damur, gulmetall, manuell, plexiglas, originallänk, ca 1980.
Klockor Corum
CORUM, herrur, 25 x 22 mm, Cal 4122, Serie nr. 60622, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, läderband, ca 1975.
CARTIER, Tank, Ref nr. 3 66001, Serie nr. 46131, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), läderband, cert, juli 1986.
OMEGA, herrur, Cal 420, Serie nr. 15989274, Ref nr. CK 2829-8 SC / 2830, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1957.
INTERNATIONAL WATCH Co. damur, 13,5 x 18,5 (25) mm, Cal 51 N, Serie nr. 1154035, Boett nr. 1263161, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1948.
Visa varaKlockor Övriga klockor
PIERRE CARDIN, damur, Cal FF 36, Boett nr. 524569, boett signerad Jaeger, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, defekt boett, läderband, originalspänne, ca 1969.
Klocktillbehör Cartier
LÄNKBITAR, 3 st. till Cartier Tank Francaise damur, stål, bredd 14,5 mm, 2 skruv saknas.