Vinkanna, i jugendstil "J-B-T anno 1906" i porslin och mässing ca 40cm
Utrop: 1 000 kr
Tavla, pannå med förgylld ram1800-tal 18x11cm
Utrop: 400 kr
Tavla, pannå A. Öström 21x14,5cm
Träskulpturer, 2st ca21cm långa, signerade Wallgin 1958 samt 1957
Utrop: 600 kr
Oljemålning, 45X ca 55 cm Bertel Nordström Landskap med en fors
Utrop: 800 kr
Tavla, Blandteknikmåling på papper Jan Rhodin 24,5x35cm sjömotiv
Utrop: 500 kr
Fat, Tulip Ulrica Hydman Vallien Ø33cm
Utrop: 100 kr
Skål, vita prickar på svart fot Britten Pååg Hansson 2000 18,5cm
Utrop: 200 kr
Serigrafi, sign J. Pain -95
Ölglas, 5st Lasse Åberg
Tavla, Färglitografi RT-81 Dystopi 116/150 61x88
Utrop: 300 kr
Tavla, Färglitografi Thor L Gunghäst 104/160 56,5x42,5
Tavla, Färglitografi sign K.Z abstrakt ansikte 120/200 76x58
Ljustakar, 1 Par i Mässing Skultuna No98 16cm
Utrop: 700 kr
Tavla, akvarell Tore Palm Endeavour II 1937 60x41cm
Tobaksburk, Hällefors bruk
Fiskerullar, 3st Abu Garcia Cardinal,Cortland Crown, Broman
Shimanorulle, 4000-gt-ra i box
Bromanrulle, Selected medium rd
Utrop: 50 kr
ABUrulle, Garcia cardinal
Utrop: 150 kr
Tisdag 8 jun 2010