1081 - 1100 av 1 453
1...545556...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 8 juni 2010

Klubbad för

Vinkanna, i jugendstil "J-B-T anno 1906" i porslin och mässing ca 40cm

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Tavla, pannå med förgylld ram1800-tal 18x11cm

550 kr

Utrop: 400 kr

Tavla, pannå A. Öström 21x14,5cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Träskulpturer, 2st ca21cm långa, signerade Wallgin 1958 samt 1957

425 kr

Utrop: 600 kr

Oljemålning, 45X ca 55 cm Bertel Nordström Landskap med en fors

Utrop: 800 kr

Tavla, Blandteknikmåling på papper Jan Rhodin 24,5x35cm sjömotiv

125 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

Fat, Tulip Ulrica Hydman Vallien Ø33cm

300 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

Skål, vita prickar på svart fot Britten Pååg Hansson 2000 18,5cm

75 kr

Utrop: 200 kr

Serigrafi, sign J. Pain -95

325 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

Ölglas, 5st Lasse Åberg

650 kr

Utrop: 500 kr

Tavla, Färglitografi RT-81 Dystopi 116/150 61x88

175 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, Färglitografi Thor L Gunghäst 104/160 56,5x42,5

Utrop: 300 kr

Tavla, Färglitografi sign K.Z abstrakt ansikte 120/200 76x58

150 kr

Utrop: 300 kr

Ljustakar, 1 Par i Mässing Skultuna No98 16cm

750 kr

Utrop: 700 kr

Tavla, akvarell Tore Palm Endeavour II 1937 60x41cm

325 kr

Utrop: 600 kr

Tobaksburk, Hällefors bruk

425 kr

Utrop: 100 kr

Fiskerullar, 3st Abu Garcia Cardinal,Cortland Crown, Broman

500 kr

Utrop: 600 kr

Shimanorulle, 4000-gt-ra i box

375 kr

Utrop: 400 kr

Bromanrulle, Selected medium rd

300 kr

Utrop: 50 kr

ABUrulle, Garcia cardinal

225 kr

Utrop: 150 kr