121 - 140 av 344
1...678...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 mars 1998

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld med rubin, L=20.5 cm.

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld med 1 mediumslipad diamant ca 0.17 ct, stl 18 1/2 mm.

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld med 9 briljanter ca 0.18 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 1 400 kr

KEDJA / HÄNGE, 18K vitguld med 7 briljanter, totalt ca 0.18 ct.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, 6.09-3.20 mm, lås 18K guld, L=45 cm.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

FLASKOR, 2 styck, silver, rysk, bucklor, gravyr

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld med 19 diamanter ca. 0.38 ct., stl 15 1/4 mm, vikt 3.0 g

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 14K guld med röda syntetiska stenar, "Bismark", L=41.5 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 14K guld, L= 19.5 cm, vikt 11.6 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, doserad "Bismark", vikt 13.5 g. L=44 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

2 RINGAR, 18 / 14 K guld, citrin, camé, stl 18 3/4 mm, 18 1/4 mm.

625 kr

Utrop: 700 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING 18K, vikt 7.7g med smaragd ca 2.50ct samt 6 briljanter stl. 18.0stl

Utrop: 4 500 kr

RUBINRING 18K med 22 briljanter totalt ca 0.36ct samt rubiner totalt ca 0.60ct

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld samt silver med markasiter och topas, stl 15 3/4 mm, vikt 3.0 g

Utrop: 700 kr

RING, ÖRHÄNGEN, 18K guld och silver med koraller

Utrop: 400 kr

ARMBAND 14K, vikt 28.0g stämplat Tiffany

4 800 kr

Utrop: 2 400 kr

KEDJA 18K, vikt 19.0g pansar

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

SET: COLLIER, ARMBAND, 18K guld med turkoser, Libanon, vikt 86.0 g

Utrop: 6 500 kr

BÄGARE / VAS, silver med veckat brätte, hamrad, Marksröm Uppsala 1926, H=14 cm.

Utrop: 1 500 kr

SKÅL, silver , vidgande på fot med rokokodekor, CG Hallberg, Stockholm 1929, D=20, H=11 cm.

Utrop: 2 500 kr