61 - 80 av 252
1...345...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 21 mars 1998

Klubbad för

LJUSSTAKE, silver, MGAB Uppsala.

Utrop: 400 kr

LJUSSTAKE, silver, signerad T Eldh.

300 kr

Utrop: 400 kr

4 FAT, silver.

Utrop: 350 kr

3 FAT, silver.

300 kr

Utrop: 350 kr

2 FAT, silver, K Andersson.

Utrop: 350 kr

3 FAT, silver, svenska stämplar.

500 kr

Utrop: 600 kr

6 DESSERTGAFFLAR, silver G Möllenborg, 1850-tal. monogram.

Utrop: 400 kr

3 DOSOR NYSILVER samt 4 bestick silver.

Utrop: 350 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 3 åttkantslipade diamanter totalt ca 0.06 ct, stl 17 1/2 mm.

Utrop: 950 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 26 briljanter, totalt ca 0.40 ct, stl 17 1/2 mm.

Utrop: 3 800 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld / vitguld med 32 åttkantslipade diamanter totalt ca 0.30 ct, stl 17 mm.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 36 briljanter, totalt ca 0.50 ct TW-W/VS-SI, stl 15 1/2 mm.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld / rödguld med 13 åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.12 ct, stl 17 1/4 mm.

500 kr

Utrop: 650 kr

RING, 18K guld med 17 briljanter, totalt ca 0.28 ct, stl 17 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld / vitguld med 9 briljanter, totalt ca 0.13 ct, stl 16 1/2 mm.

Utrop: 1 400 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld / vitguld (matt) med blå topas ca 1 ct samt 12 briljanter ca 0.14 ct, stl 15 3/4 mm.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 21 st briljanter, ca 0,74 ctv, ca TW/VVS-VS (2 nagg), stl 17 1/4 mm vikt .

Utrop: 5 300 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K vitguld med mabepärla samt 20 briljanter, totalt ca 0.42 ct W/SI.

4 800 kr

Utrop: 4 600 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K vitguld med 3 rubiner, 8 briljanter ca 0.32 ct samt åttkantslip diamanter ca 0.30 ct.

4 650 kr

Utrop: 4 500 kr

RING 18K, vitguld vikt 5.2g med briljant 0.33ct W/SI stl. 16mm

Utrop: 3 900 kr