LAPPONIA 18K, vikt 19.1g armband och hänge "Diamond etapes" ca 15-20år
Utrop: 9 000 kr
LAPPONIA silverarmband "Kangsshackles" ca 10år
Utrop: 2 400 kr
KAFFESKEDAR OLGA 12 st vikt 271.g
Utrop: 700 kr
WIWEN NILSSON örhängen silver
Utrop: 400 kr
ARMBAND, 18K guld / vitguld, vikt 45.2 g. L=19 cm.
Utrop: 3 700 kr
9 ÅRSSKEDAR, förgyllt silver, Georg Jensen.
Utrop: 2 300 kr
PARTI, nysilverbestick.
Utrop: 350 kr
CITRIN 86.6ct
Utrop: 600 kr
ARMRING, 21K guld med cz, vikt 34.3 g.
Utrop: 2 500 kr
ARMRING, 21K guld med cz, vikt 35.9 g.
Utrop: 2 600 kr
ARMRING, jade.
EMALJ silver koppar 7 st silver fat 7 st silverskedar 6st ryskt emalj arbete
Utrop: 3 000 kr
PUNSCHKOPPAR 6 st sterling
KRYDDSTÄLL 2 st 330g
Utrop: 800 kr
BRICKA silver, norsk Tostrup 1700g
Utrop: 6 600 kr
SKÅL silver indiskt motiv 446.0g
Utrop: 1 200 kr
SKÅL silver 1500g
Utrop: 8 500 kr
OLLE OHLSSON silver hänge, sterling handgjord 1975
2 BÄGARE, silver, svenska stämplar.
Utrop: 450 kr
Moderna
Lördag 21 mar 1998
Smycken / silver / glas / konsthantverk
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm