501 - 520 av 1 630
1...252627...82 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 mars 2010

Klubbad för

Örhängen, Ett par 18K 1,6g

Utrop: 475 kr

Parti guld, 18K defekt/graverat 11,8g

Utrop: 2 500 kr

Knappar, Kragknappar 18K 2,2g

Utrop: 600 kr

Nål, 18K med pärla 1,1g

200 kr

Utrop: 250 kr

Halskedja, 18K Venezia 46cm 2,5g

Utrop: 600 kr

Hänge, 18K med vit sten 0,7g

Utrop: 225 kr

Ring, 18K med vit sten Ø15 3/4 12,3g

Utrop: 3 600 kr

Brosch, 18K orange sten och detaljer i vitguld nål defekt 18,3g

Utrop: 3 800 kr

Ring, 18K Ø19 1/2 3,8g

Utrop: 1 100 kr

Örhängen, Ett par 18K defekta 6,6g

Utrop: 1 400 kr

Armband, 18K 18cm 44,4g

Utrop: 10 400 kr

Ring, i platina med röd sten och äldre slipade diamanter 1xca0,60ct naggad rondist 2xca0,16ct varav ett bord naggat 22xca0,01ct Ø15 1/4 skev i skena 6,2g

9 600 kr

Utrop: 8 100 kr

Collier, pärlor och vit metall 39,5cm defekt med äldre slipade diamanter 2xca0,65ct 16xca0,15ct 16xca0,10ct 7xca0,08ct 27xca0,05ct 1xca0,04ct 7xca0,03ct 65xca0,01-0,02ct baguettslipade 4xca0,01ct totalt cirka 8ct bruttovikt 39,8g

20 500 kr

Utrop: 24 000 kr

Kopp, i silver höjd cirka 6,5cm Øcirka 7cm graverad små bucklor vikt 95g

550 kr

Utrop: 100 kr

Skål, i silver övre Ø cirka 26cm undre Ø cirka 14,5cm ingraverad vapensköld vikt 409,3g

1 300 kr

Utrop: 600 kr

Kanna, i silver med trähandtag små bucklor graverad bruttovikt 288,9g

1 000 kr

Utrop: 400 kr

Fat, i silver på ben höjd cirka 8cm defekt i form 582,8g

800 kr

Utrop: 900 kr

Halskedja, 18K Figaro 50,5cm 35,6g

Utrop: 8 200 kr

Ring, 18K graverad Ø21 1/2 9g

Utrop: 1 900 kr

Halskedja, 18K Kejsarlänk med stavar i vitguld 66,5cm 329,3g

Utrop: 68 000 kr