Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2010
BORDSDEKORATION Sterlingsilver, "hundar med kanna", höjd 5 cm, vikt 68,3 g, engelska stämplar
RING, 18K vitguld 21 briljanter ca 0,21 ctv, 47 baguetter ca 0,80 ctv TW(G)/VS stl 16 mm.
LJUSSTAKAR, silver, höjd 5,5 cm, vikt 99 g med fylld botten, svensk importstämpel.
LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 13+14,5 cm, vikt 275,5 g med fyllning, Tyskland.
LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 10,5 cm, vikt 1117 g med fyllning, bucklor, skadad botten.
RING, 18K vitguld, 31 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, vikt 4 g, gravyr, svaga fattningar.
ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljanter 0,18ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, gravyr, Stjärnringen.
ÖRHÄNGEN OCH EN SMYCKESDEL, 18K guld, pärlor, lila stenar, vikt 4,2 g, stift, etui.
RING, 18K vitguld, briljant ca 0,25 ct ca TW(G)/VS, 12 prinsesslipade diamanter ca 1,20 ctv ca G(TW)/VS, stl 15,25 mm, vikt 5 g.
BORDSDEKORATION, sterlingsilver, två fåglar, fyllda, höjd 5,0 cm, vikt 48,6 g, engelska stämplar.
LJUSSTAKAR, ett par, sterling silver, höjd 5,5 cm, vikt 110,2 g, fyllda, engelska stämplar.