181 - 200 av 500
1...91011...25 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2010

Klubbad för

BORDSDEKORATION Sterlingsilver, "hundar med kanna", höjd 5 cm, vikt 68,3 g, engelska stämplar

650 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld 21 briljanter ca 0,21 ctv, 47 baguetter ca 0,80 ctv TW(G)/VS stl 16 mm.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, 3 odlade pärlor, vikt 3,5 g, stl 16,5 mm + .

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld/rodierat guld längd 21 cm, vikt 28,7 g.

Utrop: 8 000 kr

7 KAFFESKEDAR, silver, modell Herrgård.

Utrop: 700 kr

4 KAFFESKEDAR, silver.

Utrop: 375 kr

6 KAFFESKEDAR, silver, Finland 1995-1996.

Utrop: 475 kr

LJUSSTAKAR, silver, höjd 5,5 cm, vikt 99 g med fylld botten, svensk importstämpel.

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 13+14,5 cm, vikt 275,5 g med fyllning, Tyskland.

Utrop: 1 700 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, höjd 10,5 cm, vikt 1117 g med fyllning, bucklor, skadad botten.

Utrop: 1 200 kr

SKÅL, silver, vikt 76,2 g, höjd 2 cm, svensk import stämpel.

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 31 åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, vikt 4 g, gravyr, svaga fattningar.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljanter 0,18ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, gravyr, Stjärnringen.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN OCH EN SMYCKESDEL, 18K guld, pärlor, lila stenar, vikt 4,2 g, stift, etui.

750 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld, briljant ca 0,25 ct ca TW(G)/VS, 12 prinsesslipade diamanter ca 1,20 ctv ca G(TW)/VS, stl 15,25 mm, vikt 5 g.

Utrop: 11 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, 5 briljanter ca 0,30 ctv ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 600 kr

BORDSDEKORATION, sterlingsilver, två fåglar, fyllda, höjd 5,0 cm, vikt 48,6 g, engelska stämplar.

650 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, sterlingsilver, blå topaser, längd 18,5 cm, vikt 30,5 g.

1 600 kr

Utrop: 850 kr

LJUSSTAKAR, ett par, sterling silver, höjd 5,5 cm, vikt 110,2 g, fyllda, engelska stämplar.

Utrop: 900 kr

FICKKNIV, sterling silver, längd 5,5 cm, vikt 27,1 g, engelska stämplar.

Utrop: 550 kr