Ring, 18K med grön sten Ø18 4,3g avklippt
Utrop: 800 kr
Ring, 14K med vita stenar Ø18 3,8g något skev
Utrop: 550 kr
Armband, 18K 18cm 12,6g
Utrop: 2 300 kr
Armband, 18K 19cm 10,6g halvstelt
Utrop: 2 000 kr
Parti guld, 18K 18,2g gravyr skador udda
Utrop: 3 300 kr
Armband, 2st 18K Figaro 16cm och Ärtlänk med graverad platta 17cm 7,2g
Utrop: 1 300 kr
Halskedja, X-länk 18K doserad 42cm 11,1g
Örhängen, ett par med vita stenar, en Halskedja Pansar 36cm 18K 4,9g
Utrop: 1 200 kr
Örhängen, ett par Creoler 14K 3,3g
Utrop: 450 kr
Hänge, Kungspudel H17mm, en Halskedja Pansar 37cm 18K 5,5g
ID-bricka, L22mm något sliten, en Halskedja Pansar 45cm 18K 5,2g
Utrop: 1 100 kr
Hängen, 2st 14K 6,0g graverade
Slipsnål, 18K 9,8g
Utrop: 2 200 kr
Halskedja, Venezia 45cm, Hänge Tunna 18K 6,4g
Utrop: 1 400 kr
Ring, 18K med diamanter 7xca0,07ct Ø16 1/2 4,5g gravyr
Ring, 23K med diamanter 3xca0,01ct Ø 15 1/2 4,0g
Armband, 18K Bismarck 18cm 8,1g
Utrop: 1 700 kr
Armband, 18K okänd modell, tvåfärgad, repor, 19cm 15,2g
Utrop: 3 100 kr
Handsmycke, för barn, lägst 18K (armring med ring i kedja) 5,5g
Hänge, Id-bricka graverad, 18K 0,8g
Utrop: 175 kr
Tisdag 19 jan 2010
Sefina Svensk Pantbelåning AB / Panter