21 - 40 av 239
123...12 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 februari 2010

Klubbad för

OBREY, damur, 22 x 30 mm, silver, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, integrerad länk, längd 155 mm, totalvikt 90,2 gram, ca 1975.

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör IWC

LÄDERBAND, till IWC herrur, bredd 19/16 mm, viklås i stål.

1 300 kr

Utrop: 800 kr

Klocktillbehör Fickur

KEDJA, till hängur, 18K guld, längd 1360 mm, vikt 20,4 g.

Utrop: 4 700 kr

MICKEY MOUSE, herrur, 31,5 mm, Cal 2640D, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

Utrop: 600 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Chronometer, Cal 1412 U, Serie nr. 4523317, Boett nr. 4455378, herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.

650 kr

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, skadade urtavlor, går ej, 1800-tal. Sam Deacon No 3512 Barton, R Brookhouse No 1264 Barton, Wm Holt No 51 Wigan.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, skadade urtavlor, går ej, 1800-tal. Rob t Ovingham No 41449 London, Jos h Smith No 134 London, Jn o Clarke No 35 Beth Green Road London.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, skadade urtavlor, går ej, 1800-tal. G Graham o 600 London, Geo Beefeild No 14895 London, Smith Alfreton No A105.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, dammkupor, skadade urtavlor, går ej, 1800-tal. Barraud No 161 Cornhill London, Fowler No 8111 Leeds, Cha s Haley No 1060 London.

950 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

3 URVERK, Engelska med spindelgång, går ej, 1800-tal. Edw Cowling No 8014 Richmond, W m Giscaro No 815 Ely, W m Wallace No 5783 London.

400 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Waltham

1 URVERK till Waltham fickur, 34,5 mm, Serie nr. 13839890, 15 stenar, går ej, skadad urtavla.

150 kr

Utrop: 25 kr

FICKUR, 5 st. vitmetall, ankargång, skadade urtalvor, delar saknas, defekta, läderpåsar.

550 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 5 st. vitmetall, ankargång, skadade urtavlor, delar saknas, defekta.

325 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 5 st. vitmetall, ankargång, skadade urtavlor, delar saknas, bucklor, defekta, 1 st. fodral i vitmetall.

450 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 5 st. silver, ankargång, skadade urtavlor, bucklor, defekta, 3 st. läderpåsar.

550 kr

Utrop: 150 kr

MORMORSUR / HÄNGUR, 3 st. 2 st silver, cylindergång, skadade urtavlor, bucklor, defekta, 1 Hängur gulmetall, defekt, kedja.

150 kr

Utrop: 150 kr

6 FICKUR, gul / vitmetall, skadade / defekta, delar kan saknas.

600 kr

Utrop: 150 kr

4 ARMBANDSUR, 3 damur, 1 herrur, mekaniska, går ej.

125 kr

Utrop: 25 kr

LEIJONA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekund- visare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, Cal 3060, Serie nr. 840346, Boett nr. 298, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.

600 kr

Utrop: 650 kr