41 - 60 av 471
1234...24 Gå till
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 februari 2010

Klubbad för

KEDJA, 18K guld, doserad pansarlänk, vikt 5,5 g, längd 48 cm.

Utrop: 1 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 3 åttkantslipade diamanter 0,03 ctv, vikt 2.6 g, stl 16,5 mm, gravyr.

Utrop: 650 kr

ARMBAND, 18K guld, ametist, vikt 11,5 g, längd 17,5 g, svensktillverkat 1950-tal.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K guld, säkerhetskedjan ej i guld, vikt 8 g.

Utrop: 1 600 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K guld, snäckskalscamé, vikt 4,2 g, 2,5 x 2 cm.

500 kr

Utrop: 550 kr

BERLOCK, gulmetall, 25 mm.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 6,5 mm, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, vikt 2,9 g, längd 1,4 cm, stift.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

PARFYMFLASKA, silver, invändig förgyllning, pressad dekor av blad och fåglar, öppningsbar i sida och lock, glasflaska med skruvkork i silver, vikt 38,5 g, skador i form av hål på en sida, England.

700 kr

Utrop: 800 kr

SNUSDOSA, silver, invändig förgyllning, graverad blomdekor på locket, 8,2 x 4,3 x 2 cm, vikt 96,9 g, Tranås 1930.

Utrop: 950 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dunhill, doublé, "Rollagas", (defekt, ingen funktionsgaranti), instruktionsbok, originaletui, från 1969.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, längd 20 cm, bredd 1 cm, vikt 38,8 g, en säkerhetsåtta saknas.

Utrop: 8 800 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade pärlor 6,5-7 mm, längd ca 18 cm, bredd 1,5 cm, vikt 34,9 g.

Utrop: 8 600 kr

HÄNGE, 18K guld, månsten, diamant, vikt 1,7 g, Alton.

600 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 14K vitguld, safir, vita stenar, vikt 1,2 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, ca 3,25 - 7,25 mm, lås i 18K vitguld med vit safir, längd 52 cm.

Utrop: 800 kr

BRILJANTRING, 18K guld, 6 diamanter (5 briljant- och 1 mediumslipad) ca 0,60 ctv, ca W/VS-P, stl 18,75 mm, vikt 8,1 g, nagg på 1 sten.

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSRING, platina, mediumslipad diamant ca 0,47 ct, ca TW/VS, stl 18,75 mm, vikt 1,9 g, Hallbergs 1946.

Utrop: 5 700 kr

9 KAFFESKEDAR OCH EN DRUVSAX, silver, modell Rosen, saxens blad i rostfritt stål.

Utrop: 550 kr

COLLIER, kulor av lapis lazuli ca 10 mm, längd 41 cm, Lynggaard, dobbar, ej lås.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, 12 briljanter ca 0,70 ctv, ca TW(1 Cr)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 13,8 g.

6 700 kr

Utrop: 7 700 kr