461 - 471 av 471
1...222324 Gå till
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 februari 2010

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 1,12ctv, ca TCR-CR/VS2, stift, vikt 1,9 g.

20 000 kr

Utrop: 23 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,92 ctv, ca W-TCR/VS, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 19 200 kr

RING, platina, droppslipad diamant ca 1,16 ct, ca River(F)/VS1, droppslipad blå safir ca 1,60 ct, nagg i rondist, 20 briljanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, stl ca 17,5 mm, inre ringskena, vikt 9,5 g.

Utrop: 58 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad gul diamant 0,63 ct, " Natural Fancy Vivid Yellow", IGI report nr F5F38864, /P1, briljanter ca 0,50ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 18 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,53 ct, ca 5,01 x 5,05 x 3,13 mm TC/P,oinfattad.

Utrop: 3 200 kr

Ädelstenar Turmaliner

ROSA TURMALIN, rubellit, droppslipad, 2,71 ct, 11,96 x 8,33 x 4,57 mm, oinfattad.

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, blandslipad, 54,91 ct, ca 22,94x 18,90 x 13,53 mm, oinfattad.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Turmaliner

ROSA TURMALIN, rubellit, triangelnslipad, 7,09 ct, 13,36x 13,55 x 6,3 mm.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, blandadslipad, 22,86 ct, 21,37 x 15,95 x 12,48 mm oinfattad.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, smaragd ca 10 ct (inneslutningar som når ytan), 31 åttkantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W/VS, vikt 7,6 g, saknar kedja (behöver lödas fast).

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE, 18K guld, 9 prinsesslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, vikt 1,0 g.

Utrop: 3 000 kr