1141 - 1160 av 1 488
1...575859...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2009

Klubbad för

Skål, Höganäs höjd ca 12cm Ø27cm

550 kr

Utrop: 400 kr

Lergök, Nittsjö höjd ca12cm

50 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

Färglitografi signerad Massa Lind (Folke), Solna, 8/150 ca28x33cm, taveglaset spräckt, skickas ej

425 kr

Utrop: 100 kr

Whiskyglas, 6st Kosta Boda höjd ca8cm

850 kr

Utrop: 200 kr

Schatull, i mahognyfaner med 2 Karaffer i slipat glas med silverbeslag samt 2 supkoppar i silver, med nyckel, diverske skador

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Figurin, Hummel Goebel (flicka med ryggsäck) höjd ca 11cm

250 kr

Utrop: 250 kr

Knivset, 4 Knivar Wüsthof Dreizack, 1 köks, 1 kock , 1 skal och 1 filé, i fodral

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

Tändare, Cartier något skadad med cert. nr.75421T, behov av reparation

1 000 kr

Utrop: 600 kr

Kolteckning, med signatur, daterad 1932, bergsprängargränd gamla stockholm, med äldre ram förgylld med skador, skickas ej

100 kr

Utrop: 200 kr

Skål, med lock kristall, handslipad Books i Kosta, höjd lock ca19cm

1 600 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstakar, 1 par i kristall handslipad Books Kosta, höjd ca 13,5cm

700 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, vitguld med prinsesslipade diamanter 1x ca 0,50ct 10x ca 0,05ct 18K Ø16¾ 8,2g

Utrop: 15 000 kr

Pantvaror Övrigt

Örhängen, ett par med diamanter 6x ca 0,06ct 18K en stopp saknas, 1,5g

Utrop: 1 200 kr

Hänge, 18K 2g

Utrop: 600 kr

Ringar, 2st 18K Ø19¼ 19¾ graverade 6,5g

Utrop: 1 200 kr

Halskedja, Ankarlänk 18K 41cm 3,3g

Utrop: 750 kr

Skedar, 12st Kaffeskedar i silver 105mm, stämplade C.F.Carlman i etui

700 kr

Utrop: 425 kr

Ring, i vitt/gult guld 18K Ø16¼ 4,6g

Utrop: 1 200 kr

Örhängen, ett par i gult/vitt guld med stenar 18K 4g

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Armband, i gult/vitt guld med stenar 18K 18cm 9,1g

Utrop: 2 000 kr