Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2009
Klubbad för
Pantvaror Övrigt
Färglitografi signerad Massa Lind (Folke), Solna, 8/150 ca28x33cm, taveglaset spräckt, skickas ej
Schatull, i mahognyfaner med 2 Karaffer i slipat glas med silverbeslag samt 2 supkoppar i silver, med nyckel, diverske skador
Kolteckning, med signatur, daterad 1932, bergsprängargränd gamla stockholm, med äldre ram förgylld med skador, skickas ej
Pantvaror Övrigt
Ring, vitguld med prinsesslipade diamanter 1x ca 0,50ct 10x ca 0,05ct 18K Ø16¾ 8,2g