Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2009
Damur, Raymond Weil Geneve Tango, quartz, doublé, länk ca 18cm i doublé, serienr 5360
Pantvaror Övrigt
Ring, 18K med diamanter, en ca2,10ct (K Si) samt 6 baguettslipade ca 0,15ct/st små nagg, 4 mindre diamanter med paviljongen utåt, nagg, Ø17 3/4. Graverad. 8,8g
Pantvaror Övrigt
Collier, 18K 44cm (Katt) med röda och gröna stenar några med ytskador, samt 19 små diamanter, 8,7g
Pantvaror Övrigt
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 st briljanter ca 0,80ct/st, J-K(Crystal-TCape)/SI1-SI2, stift, vikt 1,6g
Pantvaror Övrigt
Örhängen, 18K ett par i vitguld med hjärtfotmade diamanter, 1xca 0,40ct, 1xca 0,42ct (J, Vs) 1,5g
Berlocker, 5st 18K 5g Dragspel,Pump,Hjärta,Hjärta med vit sten (slitage på sten),Infattad Pärla
Halskedja, Pansar 41,5cm, Hänge med tre Pärlor och vit sten, Armband Pansar 19cm 18K 3g