Avslutad | Klassiska – Lördag 30 januari 2010
RING, 18K vitguld, 10 briljan- ter ca 0,50ctv, en diamant skadad, ca TCR/ VS-SI, vstl 18,75 mm, ikt 5,3 g.
CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragd 0,56 ct, 12 diamanter 0,41 ctv, ca TW/VS, stl 19,75 mm, vikt 3,9 g.
SMYCKESET, 18K, vikt 68,1 g collier, armring, ring, och örhängen , vita stena persiska turkoser
4 BROSCHER, stål, en kula saknas, fjäril i emalj, emaljskador, bandagaten skadad, m.m.
COLLIER/ÖRHÄNGEN i 18K guld, längd 42 cm, skruvmekanism, några mycket små bucklor på örhängena, vikt 14,5 g.
ALLIANSRING, 14K guld, med 7 briljanter ca 0,77 ct ca W/VS stl. 18,75 mm, vikt 3,0 g
ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljanter 0,30 ctv enligt gravyr ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 9,1 g, Engelbert 2000.