Avslutad | Pant – Tisdag 22 september 2009
Damur, Laurens 18K med länk cirka 15,5cm 18K går ej, ej funktionsgaranti bruttovikt 21,8g
Set, Hänge 14K med blå sten och diamanter ca16xca0,005ct samt Ett par Örhängen 14K med blå stenar samt diamanter ca32xca0,005ct stoppare saknas vikt totalt 5,1g
Armband, Pärlarmband från Tiffany & Co. med silverlås 20cm bör träs om 11,9g med tillhörande tygpåse och ask
Bestick, i silver modell Gammal Fransk 6st Bordsgafflar 186mm 6st Bordsknivar 210mm 6st Bordsskedar 183mm i tygetui
Bestick, i silver modell Olga 1st Smörgåsgaffel 148mm 1st Smörgåskniv 177mm 1st Borssked 178mm
Bestick, i silver modell Olga 1st smörgåsgaffel 148mm 1st Smörgåskniv 177mm 1st Bordssked 178mm
Rolex, Oyster Perpetual Datejust Midsize referensnr 68273 serienr L933208 stål/guld safirglas - naggat, liten flisa borta, horn något repiga jubilelänk cirka 16cm cirka 89 i behov av service
Herrur, Rolex Submariner referensnr 16613 T serienr D502001 cirka 05/06 stål/guld med oysterlänk i stål/guld cirka 19cm, små repor automatisk safirglas baksida horn små repor