821 - 840 av 1 054
1...414243...53 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 september 2009

Klubbad för

Ring, 18K vitguld med grön/gröngrå pärla Ø15 3/4 5g

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Parti guld, 18K defekt 1,4g

Utrop: 300 kr

Halskedja, 14K 41,5cm 0,9g

125 kr

Utrop: 125 kr

Armband, X-Länk 18K 17,5cm defekt 9,7g

Utrop: 2 000 kr

Damur, Laurens 18K med länk cirka 15,5cm 18K går ej, ej funktionsgaranti bruttovikt 21,8g

Utrop: 3 500 kr

Parti guld, 18K defekt/monogram 18,9g

Utrop: 4 000 kr

Set, Hänge 14K med blå sten och diamanter ca16xca0,005ct samt Ett par Örhängen 14K med blå stenar samt diamanter ca32xca0,005ct stoppare saknas vikt totalt 5,1g

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Sockertång, i silver längd 14,5cm från 1908 70,4g

300 kr

Utrop: 350 kr

Armband, Pärlarmband från Tiffany & Co. med silverlås 20cm bör träs om 11,9g med tillhörande tygpåse och ask

2 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Armband, i sterlingsilver 22,5cm 52g

275 kr

Utrop: 175 kr

Halskedja, i sterlingsilver 56,5cm lås något tillplattatt 132,7g

750 kr

Utrop: 475 kr

Armband, Pansar i silver 21,5cm 23,6g

125 kr

Utrop: 100 kr

Halskedja, Doserad X-Länk med stav i silver 46,5cm 31,5g

225 kr

Utrop: 150 kr

Armband, X-Länk med stav i silver 19cm 17,3g

225 kr

Utrop: 150 kr

Bestick, i silver modell Gammal Fransk 6st Bordsgafflar 186mm 6st Bordsknivar 210mm 6st Bordsskedar 183mm i tygetui

Utrop: 2 900 kr

Bestick, i silver modell Olga 1st Smörgåsgaffel 148mm 1st Smörgåskniv 177mm 1st Borssked 178mm

475 kr

Utrop: 425 kr

Bestick, i silver modell Olga 1st smörgåsgaffel 148mm 1st Smörgåskniv 177mm 1st Bordssked 178mm

475 kr

Utrop: 425 kr

Rolex, Oyster Perpetual Datejust Midsize referensnr 68273 serienr L933208 stål/guld safirglas - naggat, liten flisa borta, horn något repiga jubilelänk cirka 16cm cirka 89 i behov av service

Utrop: 21 000 kr

Herrur, Rolex Submariner referensnr 16613 T serienr D502001 cirka 05/06 stål/guld med oysterlänk i stål/guld cirka 19cm, små repor automatisk safirglas baksida horn små repor

Utrop: 35 500 kr

Herrur, Sjöö Sandström Royal Steel Special Edition automatisk, stål med stållänk ca:19,5cm - något repig, safirglas, skelettboett, naggad ring och något naggad boett, extra länkbit, läderarmband, putsduk, certifikat -07, box. Tillverkad i endast 100 ex

Utrop: 19 600 kr