Parti guld, 14K skador 9,7g
Utrop: 1 300 kr
Hänge, 18K krucifix, 1,2g
Utrop: 175 kr
Halskedja, Venezia 9K 42cm 1,4g
Utrop: 100 kr
Ringar, 2st 18K (1 m små diamanter, 1bucklig) 5,7g
Utrop: 1 100 kr
Ring, 18K Ø 18, 6,5gr
Utrop: 1 400 kr
Halskedja, 52,5cm, Hänge 18K små skador, 12,4g
Utrop: 2 300 kr
Halskedja, 51cm skador, Hänge 18K 5,6g
Ring, 18K med sten Ø 19, små skador, 7,5g
Hänge, med grön sten 18K 26,6g
Utrop: 5 600 kr
Ring, 18K mönstrad, Ø 19 1/2, 17,7g
Utrop: 3 200 kr
Halskedja, 18K Figaro 61cm 64,0g
Utrop: 13 000 kr
Armband, 18K Figaro 25cm 29,7g
Utrop: 6 000 kr
Hänge, 18K krucifix med vita stenar 15,5g
Brosch, 18K med pärlor, sten och diamanter ca 3xca0,16ct (1sitter snett vs-si2) 10xca 0,01-0,02ct åttkantslipade, 14,2g
Utrop: 5 000 kr
Ring, 21K med vita stenar Ø 17 2,6g
Utrop: 700 kr
Kedjor, 2st 14K (skador), 7,4g
Utrop: 1 000 kr
Armband, Bismarck 18K 19cm (lite slitet) 8,8g
Utrop: 1 500 kr
Halskedja, (trögt lås) 14K 50cm 10,0g
Ring, trefärgad, skadad 18K 10,6g
Utrop: 2 000 kr
Målning, olja på duk med skadad ram (ram separerad från tavlan) sign B. Widbrant 46x38cm
Utrop: 400 kr
Tisdag 4 aug 2009
Förfallna panter / Svensk Pantbelån