1021 - 1040 av 1 456
1...515253...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 juli 2009

Klubbad för

Ring, gravyr, Ø 21, 18K, 6g

Utrop: 1 200 kr

Bestick, silver, 6+6, bordsbestick, Rosenholm, GAB.

2 100 kr

Utrop: 900 kr

Bestick, silver, 3+3 förrättsbestick, 3 dessertskedar, Rosenholm, GAB

1 600 kr

Utrop: 550 kr

Teskedar, silver, 6 st, Rosenholm, GAB

650 kr

Utrop: 275 kr

Kaffeskedar, silver, 9 st, Rosenholm, GAB

450 kr

Utrop: 425 kr

Bestick, silver, 7+6+6 bordsbestick, Rosenholm, GAB. Smörkniv medföljer

3 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Skedar, silver, 27 delar, blandade modeller och storlekar, bla C.G Hallberg och GEWE

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Tårtspade, silver, Ros, GEWE Malmö. 1978

550 kr

Utrop: 150 kr

Teskedar, silver, 6 st, Olga, C.G Hallberg Stockholm, 1954-1956

600 kr

Utrop: 300 kr

Puderdosa, silver, Wiwen Nilsson Lund, 1952. Original ask med slitage medföljer.

Utrop: 1 800 kr

Sked, silver, till uppläggning, Gammal Fransk, A.W. Anström, 1866

600 kr

Utrop: 475 kr

Cigarettask, silver, invändigt förgylld, 272g

1 000 kr

Utrop: 600 kr

Brevkniv, silver, GEWE Malmö1978, 26,7g

250 kr

Utrop: 75 kr

Vodkakoppar, silver, 6 st, gravyr på undersidan, 188,8g

600 kr

Utrop: 425 kr

225 kr

Utrop: 75 kr

Brosch, silver, med ljuslila sten, Per Sköld Stockholm, 1954

500 kr

Utrop: 75 kr

Statyett, silver, markör för placeringskort, MEMA, 1968. H 5,5cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Skålfat, silver, Barockstil, GEWE, 1978. Diam 25cm, 630g

2 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Presenterfat, silver, MEMA, 1977. L 11cm, 43,6g

100 kr

Utrop: 75 kr

Fat, silver, rokokostil, Sanborns, Mexiko. Diam 28cm, 538,8g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr